1 грудня у Ризі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. На неї запросили й очільника українського МЗС Дмитра Кулебу. За даними видання, до цієї зустрічі Адміністрація Байдена обговорює різні варіанти реагування на випадок, якщо Росія вдасться ескалації проти України.

До теми Велика Британія перекидає дивізію в Німеччину через війська біля України, – Times

Які варіанти розглядають у США

  • Посилення обороноздатності України. Мовиться про забезпечення більшої кількості засобів ППО та іншої військової підтримки, а також введення жорсткіших економічних санкцій проти Росії.
  • Зниження ризику конфронтації з Росією. Цей варіант передбачає обмеження військових навчань США в Європі, бо Кремль вважає їх "провокативними". Крім того, Вашингтон призупинить військову допомогу Україні.

Адміністрація Байдена також планує відігравати активнішу роль у мінському процесі щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

У Держдепу та Адміністрації Байдена різні погляди

Видання пояснює, що такі різні варіанти реагування пов'язані з суперечливими поглядами щодо Росії у вищого керівництва США. Так, Держдеп і Пентагон наполягають на стримуванні Кремля, тоді як Білий дім намагається побудувати "стабільні та передбачувані" відносини з Росією на тлі протистояння з Китаєм та через внутрішні проблеми країни.

Зауважимо, що наразі США не розкрили деталей свого порядку денного на зустрічі НАТО в Ризі.

Росія стягує свої війська до кордону України: головне