"Ухвалення закону без отих пропозицій, які стосуються студентів, недопустимо. Стипендії на рівні прожиткового мінімуму, прирівняння спеціаліста до магістра для вже здобутої освіти. Також - забезпечення мобільності студентів та прав органів студентського самоврядування - всі ці речі повинні бути збережені, якщо ні - законопроект не має права бути ухваленим, ось така позиція студентів", - каже президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович.
У профільному міністерстві такий студентський поступ, зокрема, щодо підвищення стипендій вважають суто ідейним. Адже подібні зміни - справа бюджетна.
"Це звичайно має бути закон про бюджет. Вони хочуть підвищення стипендій - для нас це звичайно не мед. Але така позиція студентських організацій. Думаю, саме для цього вони і проводили референдум аби якомога вище донести те, що вони хочуть бачити", - вважає міністр освіти та науки України Дмитро Табачник.
Пропозиції студентів щодо вдосконалення документа у Міністерстві обіцяють почути, проте чи врахують - покаже з’їзд освітян 28 жовтня. Саме там розглядатимуть законопроект про вищу освіту у професійних колах.