Так студенти місцевого університету, який носить ім'я Кобзаря, вшановували 197-річчя від дня народження поета.

“Заходи, що проводяться, нав'язують образ Шевченка як пам'ятника. Ми бачимо його на площах, в підручниках, барельєфах.Від цього образу захотілося відійти та зробити його яскравим та весняним”, - каже автор ідеї Олена Лошакова.

Двокольорова мозаїка - портрет Кобзаря - складалась з захалявних книжечок розміром 10 на10 сантиметрів - кожна з поезією Шевченка. Всього для незвичного проекту знадобилось 625 книг. Літератори кажуть, що саме такі книжечки зіграли важливу роль в творчості поета. Цар Микола І йому заборонив писати та малювати, Кобзар же потайки робив це в книжечках, які згодом отримали символічну назву — захалявні.

“Ті книжечки, які він писав, він ховав за халявами чоботів. Як подано в нашому варіанті, - це умовний розмір захалявної книжечки, оскільки справжня була ще меншою”, - каже шевченкознавець Ірина Бойцун.

Організатори дійства кажуть, що за основу мозаїки портрета взяли традиційну українську вишивку хрестиком. Потім все це перенесли на полотно і вже згодом реалізували в кольорових книжечках.