Вартість активів компаній олігарха становить майже 470 мільйона гривень на рахунках в "Альфа-банку".

Важливо Підсанкційний російський олігарх Фрідман бідкається, що "бізнесмени" не мають впливу на Путіна

За даними слідства, один із російських олігархів разом із партнерами, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та належний їм банк, після початку війни Росії проти України намагалися легалізувати та вивести з України 1,1 мільярда гривень цих компаній. Для цього вони організували фіктивні правочини та фінансові операції.

Як пишуть українські ЗМІ, мовиться про російського олігарха Михайла Фрідмана та належний йому через офшорні компанії "Альфа-банк" Україна. Бенефіціарами банку є російські бізнесмени:

  • Андрій Косогов (40,96%),
  • Петро Авен (12,4%),
  • Михайло Фрідман (32,86%).

Також частки мають італійська банківська група UniCredit (9,9%) та Марк Фоундейшен з дослідження ракових захворювань (3,87%).

Із суми 1,1 мільярда гривень, які вдалося легалізувати, бізнесменам вдалося вивести з України частину цих коштів. Відтак за клопотаннями Офісу генпрокурора було накладено арешт на активи цих кіпрських компаній на суму понад 469 мільйона гривень, які залишилися на рахунках "Альфа-банку".

Вчинення зазначених злочинних дій розпочато співучасниками заздалегідь з метою уникнення можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та/або застосування заходів примусового вилучення прав власності,
– повідомляють правоохоронці.

Російські олігархи шоковані, але вплинути на Путіна неможливо: дивіться відео