1 лютого Шаповалову повідомили про підозру. Вже 2 лютого, за клопотанням ДБР, Печерський районний суд Києва обрав ексзаступнику міністра оборони запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою багатомільйонної застави.

Вас може зацікавити Мільйони в дивані: з'явилося відео обшуків у ексзаступника міністра оборони – Миронюка

Під яку заставу може вийти Шаповалов

Суд взяв В'ячеслава Шаповалова під варту на 2 місяці, проте з альтернативою внесення застави у розмірі 402 мільйони 600 тисяч гривень. Генеральний прокурор України Андрій Костін уточнив, що його взяли під варту в залі суду.

Суд задовольнив клопотання прокурорів та обрав запобіжний захід ексзаступнику Міністра оборони, якому вчора повідомили про підозру у махінаціях із закупівлями. Прокурор Офісу Генерального прокурора довів суду обґрунтованість тримання підозрюваного під вартою під час досудового розслідування. Ексчиновника взято під варту в залі суду,
– сказав він.

У чому підозрюють ексзаступника міністра

  • Згідно з матеріалами розслідування ДБР, чиновник просував укладання договорів на закупівлю продуктів для військових за завищеними цінами, а також амуніцію поганої якості: бронежилети, каски, одяг та інші речі для потреб військових на загальну суму понад 1 мільярд гривень. Усі договори укладалися за повною передплатою.
  • За даними ДБР, Шаповалов "чинив тиск на підлеглих для прийняття неякісної продукції на військові склади та організацію повторних проведень лабораторних випробувань бронепластин, які не витримали первинних випробувань".
  • У Бюро уточнили, що командування Сил логістики ЗСУ зверталось до нього стосовно необхідності забезпечення належного приймального контролю за якістю продукції, проте він ігнорував їх.

Нагадаю, підозрюваний, серед іншого, закуповував неякісні бронежилети для ЗСУ. У той час, коли найкращі сини та доньки України б’ються за нас на фронті, цей "посадовець" наражав їхні життя на додаткову небезпеку просто заради власної вигоди. Це неприпустимо. Ще раз нагадую: ми не допустимо безкарності для ворогів України. Ні владні кабінети, ні статки не допоможуть сховатися від правосуддя,
– наголосив Костін.

Нагадаємо, що 24 січня 2023 року Шаповалов сам подав у відставку на тлі скандалу щодо закупівель у Міноборони.