Косенка затримали працівники ДБР 18 лютого. За версією слідства, ексбоєць "Омеги" вбив активіста Євромайдану Олега Ушневича і поранив ще одного активіста Віталія Гукова.

Читайте також: Точка неповернення: 19 лютого в історії Революції Гідності

Зауважимо, що адвокатів для захисту Косенка скерував ексзаступник голови Адміністрації Президента Віктора Януковича – Андрій Портнов.

"Скерував. Наші адвокати зроблять все, щоб надати безкоштовну правову допомогу для всіх, хто виконував присягу і захищав державу від учасників масових заворушень. Це офіційна публічна позиція нашої юридичної команди – ніхто зі співробітників міліції не повинен сидіти в тюрмі за Майдан", – написала у своєму телеграмі ексміністерка юстиції в уряді Миколи Азарова – Олена Лукаш.

Ніхто зі співробітників міліції не утримуватиметься під вартою, поки на волі ходять герої Майдану і поки по тюрмах не розсядуться тварини, які затіяли масові вбивства простих людей і співробітників міліції. Запишіть це собі на лобі на своїх тупих злодійських рожах,
– додала Лукаш.

У чому саме підозрюють Косенка: деталі

Слідство встановило, що 20 лютого 2014 року Косенко, діючи спільно і узгоджено з іншими представниками правоохоронних органів, як єдиний бойовий підрозділ, прицільно стріляли на ураження в напрямку скупчення беззбройних людей на вулиці Інститутській і Майдані Незалежності в Києві. У результаті спецпризначенець поранив одного з мітингувальників, а ще в одного скоїв смертельний постріл.

Водночас адвокатка рідних Небесної Сотні Євгенія Закревська уточнила, що були ідентифіковані гільзи, які представники офісу уповноваженого з прав людини знайшли 21 лютого 2014 року на сніговій барикаді.

Вони (гільзи) також відстріляні з пістолета Форт-14 Володимира Косенка. Із сніжної барикади очевидно він міг стріляти у Віталія Гукова, пораненого на алеї,
– написала Закревська у фейсбуці.

Читайте також: Янукович виступив із обурливою заявою щодо роковин Майдану

Що цікаво, адвокат Косенка на засіданні суду розповідав, що ексбоєць "Омеги" в день розстрілів майданівців "стріляв по лампочках на Інститутській". Про це з засідання суду повідомив громадський активіст Сергій Мазур.