Згідно з умовами договору, який компанія уклала з Гільдією американських письменників та Асоціацією американських видавців, Google мав намір створити спеціальний фонд розміром у 125 мільйонів доларів, з якого би виплачувались кошти в обмін на право оцифрування книг та їх продажу через онлайн-магазин.

Проти цього плану виступили як конкуренти компанії – Microsoft i Amazon, так і влада деяких країн, зокрема, Франції та Німеччини, які звинуватили Google в несправедливій конкуренції та порушенні міжнародних законів, що регулюють авторські права.

Суддя порадив змінити існуючий договір — замість пункту про те, що книга може надійти у продаж, якщо автор не виявив свого заперечення, написати, що книга надходитиме у продаж лише тоді, коли автор дав свою згоду на це. Внаслідок цього публікація книг, власників та видавців яких важко знайти, буде фактично неможлива.

У грудні 2009 року паризький суд оштрафував Google на 300 тисяч євро за порушення авторських прав видавців, чиї книги компанія опублікувала на Google Books. Наприкінці 2010 компанія відкрила власний інтернет-магазин книг під назвою Google eBookstore.