Першими про ймовірне погіршення самопочуття судді повідомили прихильники п'ятого президента, які зібралися під судом. Про це повідомляє журналістка 24 каналу з місця події.

Важливо Повернення Порошенка в Україну і суд над ним: усе, що відомо про "вугільну справу"

Наразі невідомо, у якому стані перебуває суддя. Прихильники Порошенка з-під зали суду переконані, що Соколов симулює, бо нібито боїться виносити рішення про запобіжний захід.

У суді заперечили

Однак канцелярія Печерського райсуду Києва спростувала інформацію про те, що судді стало погано. Стверджують, що Соколов перебуває у нарадчій кімнаті.

Хто такий Олексій Соколов

Соколова на посаду судді Печерського районного суду Києва призначив у 2017 році сам Порошенко. Однак у 2019 році він отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності. Для цього було кілька причин:

  • суддя не задекларував вчасно своє майно,
  • ухвалював рішення російською мовою, що є недбалим оформленням документів,
  • порушував терміни надсилання судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень. Мовиться про 3 справи.

Ухвалював рішення у справах активістів

Соколов ухвалював рішення щодо гучних справ. Наприклад, він приймав рішення про запобіжний захід активісту Майдану Івану Бубенчику у 2018 році. Крім того, суддя розглядав клопотання про обрання "запобіжки" волонтерці Марусі Звіробій (Олені Біленькій) у 2020 році. Тоді мовилось про погрозу вбивства президента Володимира Зеленського.

Крім того, Соколов дотичний до справи "Кузні на Рибальському. Він обирав запобіжний захід директору заводу Валерію Шандрі у 2021 році.

Справа Порошенка: що треба знати

  • Порошенку 17 січня обирають запобіжний захід у Печерському суді. Мовиться про звинувачення у державній зраді. Справа стосується постачання вугілля з окупованих територій.
  • Слідство стверджує, що у 2014 – 2015 роках Порошенко використав свої повноваження президента, щоб незаконно припинити постачання вугілля з ПАР. Все для того, аби нібито підписати контракт на постачання вугілля з окупованих територій Донбасу.
  • Іншими фігурантами справи є проросійський нардеп Віктор Медведчук, який був "комунікатором" між Україною та Росією.
  • Петро Порошенко фактично місяць перебував за кордоном та повернувся в Україну тільки вранці 17 січня.