Про це "Українській правді" повідомив заступник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала.

Комісія визнала винесення рішення про заборону акцій протесту – порушенням присяги.

Зараз це рішення оскаржують суддя Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін, судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Личевецький та Володимир Мельничук.

Читайте також: Спогади мітингувальників Майдану, як це було

Так, позов Богдана Саніна розглядався суддею Качуром І.А. Ухвалою суду від 11.11.2014 року справу передано до Хмельницького окружного адміністративного суду з огляду на те, що суд зобов’язаний передати справу на розгляд іншого суду, якщо однією із сторін є суддя цього суду.

Позов Лічевецького І.О. розглядався суддею Данилишиним В.М., котрий 06.11.2014 р. заявив самовідвід через те, що позивачем є суддя, який переглядає його рішення в апеляційному порядку, та передав справу на розгляд до Хмельницького окружного адміністративного суду.

Позов Мельничука В.П. розглядався суддею Клочковою Н.В., котра 06.11.2014 р. заявила самовідвід через те, що позивачем є суддя, який переглядає її рішення в апеляційному порядку, та передала справу на розгляд до Хмельницького окружного адміністративного суд.

"Слід зазначити, що висновки Тимчасової спеціальної комісія з перевірки суддів не підлягають оскарженню в судовому порядку", - наголосив Галабала.

"За результатом розгляду цих позовів, у задоволенні позову має бути відмовлено з цих підстав, якщо суд не прийняв це рішення під час прийняття позовної заяви до розгляду", - додав він.

Галабала додав, що комісія не приймає остаточного рішення, а висновки передають або у вищу кваліфікаційну комісію, або до Вищої ради юстиції, вже вони приймають рішення про притягнення судді до відповідальності.

Він додав, що поки рішення ВРЮ або кваліфікаційної комісії з приводу цих суддів немає.

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року розпочався Євромайдан.