Однак оскільки підозрюваний є очільником одного із районних судів Київщини, ведення кримінального провадження та доведення справи у суді до вироку може бути непростим. Про це в етері телемарафону розповіла радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян, повідомляє 24 Канал.

Важливо Суддя збив нацгвардійця на блокпосту у Києві: усе, що відомо про ДТП за участі голови райсуду

Підозрюваний може маніпулювати правом

Тетяна Сапьян зазначила, що і цей процес, і це кримінальне провадження, і доведення у суді до вироку буде "трішечки непростим". Усе через те, що підозрюваний може маніпулювати правом.

Ми всі з вами прекрасно знаємо, усі стежили за процесом, і абсолютно є зрозумілим, що цей процес і це кримінальне провадження, і доведенням у суді до вироку буде трішечки непростим через те, що головний підозрюваний, як ми розуміємо, абсолютно володіє правом та законодавством, спробує ним маніпулювати і спробує затягнути процес,
– підкреслила Тетяна Сапьян.

Тож орган досудового розслідування та сторона обвинувачення уже готуються до того, що сторона захисту буде оскаржувати рішення суду про обрання запобіжного заходу. Ба більше, як підкреслила Тетяна Сапьян, у ДБР уже до цього готові. А відтак, за її словами, "відповідальність за скоєний злочин буде невідворотна".

Зібрана беззаперечна доказова база

Тетяна Сапьян також підкреслила, що події після резонансної трагічної ДТП розгорталися доволі оперативно. У блискавичній роботі вона відзначила і ДБР як орган досудового розслідування, і прокуратуру, і суддів.

Ми наразі маємо з вами підсудного і маємо обраний запобіжний захід – це тримання під вартою без права внесення застави,
– зазначила радниця з комунікацій ДБР.

Тож вона сподівається, що й відповідальність за скоєний злочин настане так само оперативно. Адже для цього є уся беззаперечна доказова база, зокрема, фото та відео, а також необхідні свідчення.

Попри це Тетяна Сапьян звернулася до жителів Київщині, зокрема, Макарівського району.

Якщо вам відомі факти, що очільник райсуду і в минулому раніше напідпитку сідав за кермо, ми просимо зателефонувати на гарячу лінію територіального управління ДБР у місті Києві. Це 0443395135,
– повідомила радниця з комунікацій ДБР.

Смертельна ДТП за участі судді: коротко

  • В ніч з четверга на п'ятницю голова Макарівського райсуду Олексій Тандир на високій швидкості влетів в блокпост, чим на смерть збив 23-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка, який у цей час виконував свої службові обов'язки.
  • За свідченнями анонімного джерела, яке було свідком подій, автомобіль рухався дуже швидко. Водій навіть не намагався уповільнити швидкість, щоб уникнути фатального зіткнення. Коли ж суддя дізнався, що нацгвардієць загинув, він почав казати, що нібито не був за кермом. Натомість, за твердженням Тандира, ДТП скоїв водій, який втік у кущі.
  • Ба більше, Олексій Тандир відмовився здавати тест на відбір біологічних зразків, адже у його крові міг бути алкоголь. Зрештою суд задовольнив клопотання Київської міської прокуратури та надав дозвіл на примусовий відбір біологічних зразків у судді. Як зазначила в етері телемарафону Тетяна Сапьян, результати аналізів надійдуть впродовж семи днів.
  • У Вадима Бондаренка залишилася дружина та троє дітей, а його батько воює під Бахмутом.