Розслідування проводить ДБР. Усе, що відомо про ДТП у Києві, внаслідок якої загинув нацгвардієць, розповідає 24 Канал.

Дивіться також Батько під Бахмутом і троє дітей: що відомо про нацгвардійця, якого на смерть збив суддя

Жахлива ДТП сталася близько опівночі на блокпості у Києві. Суддя на смерть збив нацгвардійця.

суддя збив нацгвардійцяСуддя збив нацгвардійця / Колаж 24 Каналу

Цю інформацію у коментарі 24 Каналу підтвердили в ДБР. Слідчі вже проводять розслідування.

Слідчі Державного бюро розслідувань з'ясовують обставини дорожньо-транспортної пригоди за участі голови райсуду Київської області, що трапилась на одному з блокпостів у місті Києві,
– зазначила речниця ДБР Ольга Чиканова.

За попередньою інформацією, суддя був за кермом автомобіля марки Lexus, рухався по Берестейському проспекту та скоїв наїзд на 23-річного військовослужбовця Нацгвардії. На жаль, від отриманих травм постраждалий загинув на місці.

Смертельна ДТП у Києві / Фото ДБР

Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону розповіла, смертельна ДТП сталася на одному з в'їздів до Києва, зокрема виїзді на проспект Перемоги.

Аби встановити всі обставини, вже проводять ряд відповідних експертиз. Цікаво, що аварія сталася під час комендантської години. Сапьян припустила, ймовірно, "Лексус" рухався на досить-таки високій швидкості.

Зауважимо, що у ДБР не назвали ім'я та прізвище судді. Однак, ЗМІ писали, що, ймовірно, йдеться про голову Макарівського райсуду – Олексія Тандира.

Згодом у Макарівському райсуді Київської області відреагували. Зокрема, зазначили, що не знають усіх подробиць. Однак, вказали, що йдеться про подію "яка сталася сьогодні вночі за участі голови Макарівського районного суду Олексія Тандира".

Суддя Тандир збив нацгвардійця
Олексій Тандир / Фото Судової влади України

Після ДТП у мережі писали, що суддя був напідпитку. Його затримали та доставили на огляд з метою виявлення стану сп'яніння.

До речі, в автомобілі знайшли пляшку від алкоголю. Це в ефірі національного телемарафону підтвердила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Зауважимо, що відео, яке оприлюднили ЗМІ, добре видно ушкодження машини. Також на кадрах можна побачити пляшку з-під спиртного – вона валяється прямо-таки в салоні авто.

В автомобілі судді знайшли пляшку від алкоголю: дивіться відео

Тетяна Сапьян зазначила, що суддя наразі відмовляється від відбору біологічних зразків для перевірки, чи був він у стані алкогольного, чи будь-якого іншого наркотичного сп'яніння.

Також представниця ДБР зауважила, що суддя має правову та юридичну освіту, обіймає високу посаду й тому намагається себе захистити.

Однак, слідство працює у напрямку примусового відбору біологічних зразків. Сапьян наголосила, що ДТП буде під особливим контролем ДБР, оскільки саме бюро займається справами, які пов'язані із суддями, правоохоронцями та військовослужбовцями.

27 травня речниця Київської прокуратури Надія Максимець зазначила, що у судді примусово відібрали біологічні зразки. За її словами, відповідне клопотання зробила прокуратура. Аналізи вже відправили експертам, щоб вони провели дослідження. Найближчим часом стануть відомі результати.

Джерела 24 Каналу повідомили, що після того, як суддя дізнався, що нацгвардієць загинув, почав казати, що нібито то не він був за кермом.

Навіть після наїзду водій не зміг одразу загальмувати та певний час ще тягнув тіло загиблого за машиною. Весь асфальт був у крові.

Потім з автівки вийшов суддя і сказав: "Аби був живий". Коли почув, що нацгвардієць мертвий, то сказав, що за кермом був не він, а його водій, який втік у кущі,
– розповів наш співрозмовник.

Суддя відмовився проходити тест на алкогольне сп'яніння і тепер це робитиме у примусовому порядку у залі суду.

Суддя робить спроби уникнути тесту на алкоголь у крові. А він був дуже п'яний. А потім з'явиться довідка що хворе серце в нього чи був приступ інсульту. То відповідальності не буде,
— додало анонімне джерело.

Зауважимо, що згодом у мережі оприлюднили відео перших хвилин після ДТП. На кадрах суддя стоїть на колінах і кашляє. Йому дають попити воду.

Також очевидці зазначають, що відразу же на місце події прибув адвокат керманича з метою вирішити ситуацію. Цікаво, що далі судді викликали швидку, бо йому нібито стало погано.

Перші хвилини після смертельної ДТП у Києві: дивіться відео

Пресофіцер військової частини 3030 національної гвардії України Володимир Черняк ексклюзивно розповів 24 Каналу, що загиблий був строковиком. Тієї ночі він виконував свої обов'язки та встановлював на трасі загороджувальні конуси та їжаки.

Після початку комендантської години наш військовослужбовець встановлював інженерні загорожі, які потрібні для обмеження швидкості автомобілів, щоб можна було проводити фільтраційні заходи. Коли він завершив це робити і повертався на робоче місце, в нього влетів "Лексус",
– зазначив пресофіцер.

Володимир Черняк розповів, що у загиблого залишилося троє дітей та дружина. Його батько та брат зараз на фронті, захищають Україну від російського агресора.

Він був хорошим батьком та чоловіком. Зразково виконував свої обов'язки і ніс службу аж до моменту трагедії,
– підсумував Черняк.

Зауважимо, в МВС уточнили, що внаслідок ДТП загинув нацгвардієць Вадим Бондаренко.

Вадим БондаренкоВадим Бондаренко / Фото з телеграму МВС

У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що підрозділ Бондаренка виконував важливі завдання у столиці. Також зауважили, що він був потрібен тут, хоча завжди рвався на передову.

Винна особа неодмінно має отримати справедливе покарання,
– підкреслив очільник МВС Ігор Клименко.

У Макарівському райсуді Київської області вже відреагували на смертельну ДТП за участі Тандира. Зазначили, що не виправдовують дій свого судді. Навпаки – закликали до "повного та неупередженого" розслідування події і пообіцяли сприяти слідству.

Колектив суду свідомий того, що такі дії несуть ознаки не тільки адміністративного та кримінального правопорушення, а й підривають довіру суспільства до суддів, які чесно і з гідністю виконують свої обов'язки,
– заявили в суді.

Також запевнили, що будуть сприяти уповноваженим органам у розслідуванні аварії. Наголосили, що разі підтвердження інформації щодо наявності обтяжливих обставин (до речі, до них відноситься й сп'яніння) звертатимуться до відповідних органів суддівського врядування для реагування.

Окрім того, у Макарівському суді зазначали, що вирішується питання щодо повідомлення затриманому судді про підозру, а також звернення до Вищої ради правосуддя щодо надання згоди на затримання Тандира та утримання його під вартою.

Зауважимо, у ДБР повідомляли, що досудове розслідування розпочали за статтею "Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані сп'яніння" (частини 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України). Підозрюваному загрожує до 10 років в'язниці.

Ввечері 26 травня в Офісі генпрокурора зазначили, що судді вже повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп'яніння.

Також прокуратура скерувала звернення до Вищої ради правосуддя із поданням про надання згоди на утримання судді під вартою. Раніше суд задовольнив клопотання прокуратури про примусове відібрання у судді біологічних зразків,
– повідомили в Офісі генпрокурора.

Також уточнили, що суддя за кермом автомобіля збив нацгвардійця 25 травня о 23:55. У межах кримінального провадження правоохоронці встановлюють механізм та причини ДТП.

27 травня стало відомо, що утримання під вартою підтримала Вища рада правосуддя. За відповідне рішення одностайно проголосували.

Вища рада правосуддя вирішила: подання заступника генерального прокурора Войтенка Антона Борисовича про надання згоди на утримання під вартою судді Макарівського районного суду Київської області Тандира Олексія Віталійовича задовольнити. Надати згоду на утримання під вартою судді Макарівського районного суду Київської області Тандира Олексія Віталійовича,
– мовиться в рішенні.

Крім того, під час засідання:

  • захист Тандира у суді заявляв, що обвинувачений буцімто не відмовлявся від надання біологічних зразків;
  • тим часом прокурор додав, що Тандир лише частину аналізів надав добровільно, але результати ще невідомі.

Зауважимо, що сам Олексій Тандир заперечує, що перебував у стані алкогольного сп'яніння на момент ДТП. Наявність пляшки у машині він пояснив так: "Може це з якогось попереднього разу залишилось". Крім того, він зазначив, що не заперечує своєї причетності та готовий відповідати за скоєне, якщо його провину доведуть.

Як ми зазначили, ВРП задовольнила подання заступника генпрокурора щодо згоди на утримання. Але це ще не все. Від суддів вимагають, щоб Тандир перебував у СІЗО без права на внесення застави.

У зв'язку з цим, Київською міською прокуратурою на розгляд до Печерського районного суду міста Києва буде невідкладно скеровано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави,
– повідомили у прокуратурі.

Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян прокоментувала під час телемарафону справу. За її словами, судді знають право та вміють маніпулювати всіма юридичними тонкощами. Вона додала, що слідство та прокуратура роблять все для того, щоб підозрюваний відповідав за скоєне.

Пізно ввечері 27 травня 2023 року судді ухвалили рішення стосовно Олексія Тандира. Вони підтримали Вищу раду правосуддя та відправили суддю Макарівського райсуду під варту.

Запобіжний захід, який обрали судді, триватиме 2 місяці. Тандиру потрібно буде перебувати за ґратами до 21 липня 2023 року. Він також не матиме можливості вийти під заставу. Відповідної опції судді свого колегу позбавили.