Трагедія сталася у селі Манухівка Новослобідської громади Сумської області. Там 7 квітня прощалися з Героєм Владиславом Стєшковим, а того ж вечора померла і мати захисника.

Дивіться також Павло Петриченко загинув у бою: коли відбудеться церемонія прощання із захисником

"Як поранена птаха лежала на труні"

Владислав Стєшков віддав своє життя, захищаючи Україну. Герою назавжди залишиться 25 років. До лав ЗСУ Владислав долучився у грудні 2022 року, й відтоді служив сапером. На жаль, під час виконання бойового завдання спрацювала ворожа міна й захисник загинув.

Ця трагічна звістка розбила серце матері Героя Віталіни Стєшкової. Односельці розповідають, що у день похорону жінка ледь трималася, а уночі – їй стало погано й серце мами Героя зупинилося.

Вона дуже тяжко все переносила, брат також. Вони були дуже морально вбиті. Похорони були дуже важкі, дуже важко було і вона буквально ввечері, коли приїхали додому, вночі їй стало погано, відвезли у лікарню, виїздила "швидка", серце не витримало,
– розповіла староста села Світлана Малишева.

Колишня вчителька математики Владислава Галина Жирякова додала, що мама Героя, ніби поранена птаха лежала на труні сина й не могла його відпустити.

"Вона, як поранена птаха у нього на труні лежала, це був край взагалі, це неймовірне щось було. Багато хто втрачає і на виду у нас, і на очах знайомі й близькі. Але щоб отак прям, там напевно не нитка була, там був канат, який не розірвала смерть", – додала Галина Жирякова.

Тепер на кладовищі поруч дві могили – матері й сина. У Владислава Стєшкова залишився молодший брат, тато та бабуся.

Трагічні втрати України у війні

  • Увечері 15 квітня мережу сколихнула трагічна звістка – під час бойового завдання загинув Павло Петриченко. Він був аеророзвідником 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, брав участь у боях за Херсонщину й Донеччину.
  • Під час штурму на Сумщині загинув командир "Нормандської бригади" – канадець на позивний "Хрульф". Він отримав поранення в голову, однак продовжував боротьбу й командував підрозділом. На жаль, воно виявилося смертельним і через 10 годин військовий помер.
  • 22 лютого 2024 року під час виконання бойового завдання при відході з Авдіївки загинула снайперка Катерина Шинкаренко. Захисниці назавжди залишиться 30 років.