Panasonic створила супер "бездзеркалку"
Компанія Panasonic розширила лінійку цифрових камер серії Lumix. Модель GX80 – компактна "бездзеркалка" зі змінними об'єктивами, яка поєднала в собі кращі якості попередників GX8 та GX7, отримавши при цьому низку удосконалень. Новинка може похвалитися покращеною подвійною системою стабілізації зображення, вдосконаленим електронним затвором, який мінімізує непотрібні вібрації та шуми, контрастною системою автофокусу з 49-ма точками, вбудованим модулем Wi-Fi.
Датчик зображення роздільною здатністю 16 мегапікселів без низькочастотного фільтра підвищить деталізацію знімків, а функція Post Focus дасть змогу міняти точку фокусування на вже відзнятому матеріалі. Швидкість серійної фотозйомки – до 8 кадрів на секунду. Апарат здатний записувати Full HD відео з частотою 60, і Ultra HD – 24 або 30 кадрів на секунду. У продаж нова "бездзеркалка" від Panasonic надійде у травні. За комплект зі змінним об'єктивом виробник проситиме вісім сотень доларів.
Дрон-кажан, який вміє маневрувати
Немає нічого досконалішого за природу. Тож не дивно, що чимало ідей для своїх геніальних винаходів людство взяло з навколишнього світу. Черговим доробком у цьому напрямку вирішили здивувати американські робототехніки. Фахівці з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн створили орнітоптера з крилами як у летючої миші.
На надруковані на 3D-принтері елементи каркасу розробники натягли силіконову мембрану. Дрон-кажан отримав назву В2, а важить він менше ста грамів. Чотири сервоприводи та електромотор дають йому змогу змінювати форму крила в польоті та виконувати складні маневри, що не під силу дронам такого типу зі статичною конструкцією крил.
Mark1 – робот-гуманоїд, схожий на голлівудську зірку
Створити собі кумира в буквальному значенні вирішив китайський ентузіаст. 42-річний дизайнер із Гонконга Рікі Ма спроектував і власноруч зібрав дівчину-робота, яка своїм виглядом дуже нагадує голлівудську акторку Скарлетт Йоганссон. Сам розробник не зізнається, хто став його музою, та сухо називає своє творіння Mark1.
Понад дві третини "організму" робозірки виготовлено з використанням технології 3D-друку, зовні "тіло" вкрите силіконовою "шкірою". Робот-Скарлетт уміє рухати головою та руками, вона повторює людську міміку, відповідає на запитання і навіть заграє зі своїм творцем. Розробка прототипу коштувала ентузіастові 50 тисяч доларів та півтора року наполегливої праці.