Однак аналітик Микола Бєлєсков вважає, що російський посланець не говорить всієї правди про його контакти з Волкером. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24"
Читайте також: США хочуть зберегти обличчя Путіну, – експерт
"Те, що там товариш Владислав Сурков розповідає по результатам зустрічі в Дубаї, попахує необхідністю видати бажане за дійсне (…).
Так само певно не відповідає дійсності й ідея про те, що США готові ув'язати розгортання миротворчої місії ООН із тим, щоб Україна синхронно виконувала політичні зобов'язання згідно мінських угод. Так – це давня російська "хотєлка", яку озвучував не лише Сурков, але і Лавров та Путін.
"Але і тут нестиковочка, якщо вірити останньому інтерв'ю Курта Волкера для Радіо Свобода – він чітко заявив, що Україна зробила багато для проведення місцевих виборів на Донбасі, а проблема лише в гарантуванні безпеки, і тут вже справа за РФ (…). Спецпредставник Держдепу США неодноразово в публічних заявах чітко казав, що спочатку – миротворча місія ООН із відповідним мандатом, яка гарантує безпеку на Донбасі, і в тому числі означає виведення російських військ і гарантування безпеки кордону, а тоді вже – політична частина мінських угод", – зазначає Бєлєсков.
"Набагато ближчими до реальності виглядають повідомлення про те, що представники США і РФ розійшлися в питаннях трактування українського закону про гарантування державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями. Курт Волкер чітко по цьому закону підтримав Україну і заявив, що він лише речі своїми іменами називає. В той час як для росіян цей закон став іще одним прикладом, як Україна не лише не хоче виконувати Мінські домовленості, але і робить те, що їм суперечить", – резюмує експерт.
Детальніше читайте у публікації: Росія капітулює, або Що пообіцяв Волкер "колезі" Суркову?