Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповів начальник Департаменту патрульної поліції та ветеран АТО Євгеній Жуков.
За його словами, поліція вбирає амуніцію не для того, щоб в українців викликати агресію, а щоб захистити себе від травм. Чимало було випадків, коли під час служби правоохоронці отримували травми, а в окремих випадках – гинуть.
Читайте також: В Національному корпусі прокоментували сутички під Солом’янським судом
Під час мітингу біля Солом'янського районного суду Києва патрульні поліції вийшли не на захист Геннадія Труханова, а для того, щоб не допустити кровопролиття.
Ми стоїмо стіною, щоб не допускати сутичок між однією стороною та іншою. Це як тонка синя лінія. Щоб люди не повбивали один одного в ході конфлікту, тому патруль приймає на себе весь удар. Якщо відбувається напад на патрульного, то проходять затримання,
– пояснив Євгеній Жуков.
Як стверджує начальник Департаменту патрульної поліції, 15 лютого під час сутичок біля стін Солом'янського районного суду Києва, де розглядалась справа мера Одеси Геннадія Труханова, люди підбігали до поліції та провокували нацгвардійців. Щоб не допустити сутичок з можливим кровопролиттям, правоохоронці оточили будівлю.
"Вся агресія пішла на правоохоронців. А коли відбулись перші арешти – всі агресивно налаштовані люди розбіглись. Почали стріляти з бойової зброї", – згадує Євгеній Жуков.
Читайте також: Суд над Трухановим: збільшилась кількість поранених внаслідок сутичок
За його словами, боєць батальйону "Донбас" витягнув зброю та двічі вистрілив у правоохоронця. Потерпілий отримав поранення ноги. Одразу після сутички нападника затримали. Як виявилось, силовики арештували добровольця батальйону "Донбас" Олександра Федорченко, який пройшов Іловайський котел і підбив два ворожі танки та два БМП.
"У мітингувальників було вилучено два пістолета, ножі, бойову гранату, газові балончики. Треба відповідати за це, бо вся ситуація є неправильною", – заявив Євгеній Жуков.