Почали із закриття шкіл. Так, за минулий рік їхня кількість скоротилася на 115, і жодних політичних аспектів - демографія підводить. Зі слів міністра освіти і науки, молоді та спорту за останні 10 років кількість дітей шкільного віку в Україні зменшилася на два з половиною мільйони.
Разом з тим, освітній процес не стоїть на місці. За словами Дмитра Табачника, в цьому році планується збільшити держзамовлення у ВИШах на технічні спеціальності за рахунок скорочення "юристів та економістів". Ще одна новація - подання заявки на вступ до вищих навчальних закладів через інтернет. Таким чином минулорічних черг до приймальних комісій можна буде уникнути, наголосив чиновник.
"В системі буде забезпечено автоматичну перевірку за допомогою Центра оцінювання якості знань дійсності і відповідності всіх сертифікатів 2008, 2009, 10 і цього років. Та дійсність авторизації документа про загальну освіту", - каже міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.
Запитання до міністра лилися рікою. Здебільшого - від опозиції. Щоправда, відповіді на них не завжди меншості були до вподоби. Ґвалт підняли, почали руками махати. Заступився за Табачника перший віце-спікер.
Напевно першого віце-спікера совість за сказане заїла - привселюдно за "салагу" вибачився. Готовий навіть був від головування на два дні відмовитися. Втім, депутати не проголосували за таке "покарання".
Від звіту міністра перейшли до прийняття законів. Неабияких, а про скорочення повноважень Кабміну та переформатування центральних органів виконавчої влади. Документи вже наробили фурору ще під час їх внесення Президентом до парламенту. Зокрема, передбачається урізання повноважень прем’єр-міністра на користь глави держави щодо призначення та звільнення заступників міністрів та інших керівників органів виконавчої влади.
"Даний проект закону є одним із складових, які мають забезпечити проведення реформи виконавчої влади в Україні", - каже міністр юстиції України Олександр Лавринович.
"Хай живе цар! Фактично, з прийняттям цих законів Україна стає монархією. Як би ви це не хотіли сприймати, чи не сприймати - ми з вами просто будемо холопами", - каже народний депутат, фракція НУ-НС Юрій Кармазін.
Прийняли обидва закони в першому читанні. Наступний розгляд повинен відбутися вже на наступному пленарному тижні. Разом із антикорупційним законом, поставити крапку в якому через грандіозну кількість поправок народні обранці так і не спромоглися.