Історичний злам століття руками українців

Маю на увазі "хрущовську" десталінізацію й розпуск ГУЛАГу. Це була подія, що справила колосальний вплив на долі всіх країн так званого "Східного блоку", але й Заходу також – вона повністю переламала перебіг історії комуністичних і робітничих рухів і взагалі, можна сказати, змінила світ.

Цікаве Смертельна агонія режиму: як росіяни осоромились на увесь світ черговим скандалом в ООН

Проте зробити крок від Кенгірського повстання-1954 до промови Хрущова перед ХХ-м з'їздом і довести загальний пазл до зміни відповідного рядка в підручниках історії – ось цього так і не відбулося, тема підвисла.

Російські історики, що в 2000-х нею займалися і першими (так, це були не наші, на жаль) оголосили, що Хрущов розпустив ГУЛАГ, бо через повстання його вже не можна було втримати, – під кінець 2000-х якось різко на цю тему позамовкали, а на Заході їй спікерів не знайшлося.

Актуальне "Хімарсенятко" прилітає, і все палає: яку заповітну мрію росіян вже втілило НАТО

Час для правди

Так-от, за моїми спостереженнями й відчуттями, саме час до неї звернутися. Кілька хороших, вдумливих фахових статей українських істориків у світовій пресі під заголовками на кшталт "Чому Путін боїться бандерівців?" або "Забута перемога України" зараз дуже допомогли б змінити загальну оптику процесу на нашу користь.

А, і ще не дивуйтесь, якщо невдовзі з такою статтею, тільки з акцентами, позміщуваними в дусі "що Химцє бєлоє, то йому рябоє", невдовзі виступить який-небудь Расевич чи інший Медведчуків Джон-Пол Химка, – не я одна стежу за інформпроцесом, і з тієї сторони теж очі є. Так що робити це треба швидко.

Важливе – Росія нищить міста України, аби потім рухатися в інші країни: дивіться відео