Джо Байден після зустрічі з Зеленським 21 вересня заявив, що Україна отримає перші танки Abrams вже наступного тижня. Окрім цього, президент США оголосив про новий пакет допомоги Україні.

Дивіться також ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США

Проблеми важкої бронетехніки

Голова ГУР Кирило Буданов розповів, що Збройні Сили дуже обережно будуть використовувати американські танки Abrams. До України прямує 31 одиниця техніки, які армія з нетерпінням чекає. Однак ці танки не будуть брати участь у боях на передовій.

Їх слід використовувати дуже спеціально для дуже конкретних, добре розроблених операцій, тому що якщо вони використовуються на передовій і просто в загальновійськовому бою, вони не проживуть дуже довго на полі бою. Їх потрібно використовувати в тих проривних операціях, але у дуже добре підготовлених,
– розповів керівник ГУР.

Українці не можуть просто розгорнути батальйонну танкову групу десь на полі бою, тому що її легко вразить артилерія. Наприклад, росіяни під Вугледаром йшли в атаку бойовими колонами, які просто знищила українська армія.

Великими проблемами для бронетехніки є щільні замінування території та FPV-дрони, які активно використовують обидві сторони. Це знівелювало роль танків на всіх напрямках. Зараз ця техніка використовується лише для евакуації або для швидкого транспортування піхотних команд до певного місця, але вона не бере участі в бойових діях.

Abrams підсилять фронт

  • Президент США Джо Байден наприкінці січня 2023 року заявив, що Україна отримає 31 одиницю танків Abrams. Після цього українські військові якнайшвидше відправилися на навчання. Станом на кінець серпня близько 200 українців завершили підготовку.
  • Міністр оборони США Ллойд Остін 19 вересня анонсував появу американських танків на полі бою в Україні. На початку місяця видання Politico з посиланням на джерело у Міноборони США писало, що Україна має отримати перші 10 із 31 обіцяного танка Abrams у посеред вересня.
  • Танки Abrams можуть точково підсилити якусь ділянку фронту або якусь одну бригаду. Ці танки мають певні проблеми з повітряними фільтрами, тому перша поставка буде пробною. Після ж можливі розмови про додаткові танки.