Деталі повідомило міністерство оборони Норвегії. Відомо, що у пакет входить 8 танків Leopard 2A і 4 ремонтно-евакуаційні машини.

Дивіться також Норвегія у співпраці зі США передає Україні ще 2 взводи NASAMS

Крім броньованої техніки, Норвегія виділяє цільові кошти на закупівлю боєприпасів і запасних частин.

Зараз ми вважаємо абсолютно правильним підтримувати Україну. Для норвезької та європейської безпеки важливо, щоб Росія не мала успіху у своїй агресії,
– заявив міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

У міноборони зазначили, що танки відіграють одну з вирішальних ролей у майбутньому наступі Збройних Сил України, який дасть змогу українському народу повернути свої землі.

Як Норвегія підтримує Україну

Крім влади, яка надає регулярну військову допомогу, Україну підтримують і звичайні норвежці. Так, уночі 24 лютого, в роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 73-річний норвежець К'єтіл Крейн влаштував атракцію для російських дипломатів. Він увімкнув під їхньою резиденцією сигнал повітряної тривоги. Чоловік хотів, щоб росіяни відчули, як це – прокидатися під звуки сирен.

Додамо, що у Варшаві 24 лютого активісти прийшли під будівлю, де живуть російські дипломати, і ввімкнули сирени та звуки вибухів. Акцію протесту провели на вулиці Бетховена, 3 о 6 ранку.