Про це мовиться в заяві уряду Норвегії. Варто зауважити, що міністр оборони країни 10 березня був з візитом у Києві. Там він зустрівся зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим та президентом Володимиром Зеленським.

До теми Британія та Франція будуть спільно тренувати українських морпіхів

Норвегія передає Україні ще два взводи NASAMS

Норвегія у співпраці зі Сполученими Штатами надасть Україні дві повноцінні вогневі установки NASAMS.

Україна постала перед критичною необхідністю захищатися від ракетних ударів, і Норвегія допоможе у цьому,
– зазначив міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Дві вогневі установки NASAMS, які Норвегія передасть у співпраці зі Сполученими Штатами, стануть доповненням до 2 установок, наданих США минулої осені.

Українську ППО ще необхідно посилювати

ЗРК NASAMS довели свою ефективність як система протиповітряної оборони. Додавання ще двох вогневих установок значно покращить здатність нашої держави захищати свої міста і критично важливі об'єкти інфраструктури від російських ракетних атак. Норвегія також навчить український персонал обслуговувати та експлуатувати систему.

"Раніше Норвегія вже надавала обладнання та тренінги в рамках американської допомоги Україні за програмою NASAMS. Ці пожертви були високо оцінені та сприяли відбиттю ракетних атак", – додав Грам.

За його словами, продовження російських атак на українську інфраструктуру підкреслює необхідність подальшого вдосконалення протиповітряної оборони України.

"Україна неодноразово зверталася до міжнародних партнерів з проханням надати більше і кращі системи протиповітряної оборони", – зауважив міністр оборони Норвегії.

За інформацією NRK, Норвегія надає пускові установки, а США – радіолокаційні станції для них. Норвегія також зробила свій внесок у підготовку до розгортання двох взводів, які раніше надали США.

Що потрібно знати про установки NASAMS

Декілька цих систем уже є на озброєнні української армії. Їх надали США восени 2022 року. Відомо, що максимальна швидкість випущеної з комплексу ракети здатна досягати 4 900 кілометрів на годину. Водночас для цих комплексів годяться ракети з подвійним типом призначення – або AIM-120 AMRAAM та AMRAAM ER з активним радіолокаційним самонаведенням, або AIM 9X Sidewinder Block II з інфрачервоною системою самонаведення.