Що про це відомо
Нова компанія під егідою Airbus US Space and Defense ще не отримала назви. Вона зосередиться на розробці безпілотників широкого спектра розмірів і можливостей, які "зможуть відстежувати, виявляти і протидіяти сучасним загрозам", задовольняючи потреби військових відомств. Підприємство сподівається на подальшу участь у тендерах для отримання великих державних контрактів.
Дивіться також США розпочинають розробку нової ядерно-гравітаційної бомби
Відділ БПЛА Airbus залучив колишніх військових операторів безпілотників, інженерів і фахівців зі стратосферної авіації, які продовжать розвивати технології, що лежать в основі успіху Zephyr. Але із заяв компанії очевидно, що головною метою команди буде створення нових апаратів, здатних задовольнити потреби військових і зайняти помітну нішу в бізнесі оборонних відомств, які віднедавна звернули особливу увагу на безпілотні літальні апарати, побачивши їхню ефективність на полі бою війни в Україні.
Якихось іще подробиць поки немає, але можна вже зараз сказати, що гігантський європейський аерокосмічний консорціум Airbus – саме та компанія, котра зможе досягнути великих успіхів на цьому ринку, адже у неї за плечима величезний досвід у сфері літальних апаратів.
Airbus – не єдиний гравець
Російське повномасштабне вторгнення в Україну створило бум на ринку безпілотників. Багато компаній у сфері споживчого або суто корпоративного виробництва раптом стали звертати увагу на військовий сегмент.
- Компанія Red Cat Holdings, яка раніше займалася виробництвом БПЛА для цивільного використання й розваг, дуже швидко переорієнтувалася на військову сферу після придбання Teal Drones. Виробник оголосив, що припиняє споживчу діяльність і зосередиться на оборонних завданнях, які він адаптував і вдосконалив на основі своїх корпоративних рішень.
- Канадська компанія Draganfly пішла схожим шляхом. Вона вже підписала контракт з Міністерством оборони США на розробку програми Replicator. Цей проєкт передбачає розгортання роїв новостворених дронів у безпрецедентних випадках військового використання для протидії величезним системам озброєнь, розробленим такими ворогами, як Китай і Росія. Стратегія "Реплікатора" передбачає використання чисельної переваги і "немислимих можливостей малих літальних апаратів" для того, щоб громити великі машини, кораблі та інші об'єкти противника.
Очікується, що зростання ринку малих БПЛА до року складе близько 20 мільярдів доларів.