Коли вийде Android 15

У коментарі, розміщеному на сайті Android Open Source Project у вівторок вранці, розробник Google повідомив, що перша попередня версія Android 15 запланована на цей четвер, 15 лютого 2024 року. Розробник називає її "Android V", що відсилає до внутрішньої "десертної" кодової назви релізу – "Ванільне морозиво".

Дивіться також "Ми цього не хочемо": злодії повернули вкрадений телефон, зрозумівши, що це Android, а не iPhone

Якщо терміни не зміняться, перша Android 15 Developer Preview вийде трохи більше ніж через тиждень після запуску Android 14 QPR3 Beta 1. Примітно, що перша попередня версія Android 15 з'явиться пізніше, ніж минулорічна попередня версія, яка вийшла 8 лютого 2023 року.

Можна з упевненістю припустити, що лише пристрої Pixel матимуть право на отримання Android 15 Developer Preview, як це було в минулі роки. Ті, хто зареєструвався на бета-версію оновлення, швидше за все, поки що залишаться на Android 14, оскільки випуски "Developer Preview" зазвичай менш стабільні і не готові до публічного використання.

Ця версія Android 15 Developer Preview повинна дати нам перше ґрунтовне уявлення про те, чого очікувати від наступного щорічного випуску мобільної ОС від Google. За останній рік ми отримали чимало підказок у вигляді функцій, які Google вже додала в код, але ще не запустила. Головною з них є функція "Приватний простір", яка дозволить вам приховати і заблокувати певні програми від відображення у списку додатків. Знайомо? Так, адже подібні можливості вже давно є у різних сторонніх виробників, які постачають свої смартфони з власною оболонкою. Google не вперше запозичує функції у своїх партнерів по ринку.