Відразу зазначимо, що торішні iPhone 14 Pro та 14 Pro Max працювали на Apple A16 без приставки Pro. iPhone 15 Pro та 15 Pro Max працюють на Apple A17 Pro. Можна було би припустити, що звичайні версії A17 компанія припасла для двох дешевших версій (iPhone 15 і 15 Plus), але вони отримали старі A16.
Дивіться також Apple Watch Ultra 2: ультимативний ґаджет на службі активного способу життя
Apple A17 Pro: що відомо
- Як зазначили під час презентації, новий процесор виконаний за найдосконалішими на цей час технологіями та перевершує всі попередні мобільні чипи Apple.
- Apple A17 Pro зібраний за 3-нанометровим техпроцесом і складається з 19 мільярдів транзисторів, які відповідають за обробку та зберігання даних.
- У центральному процесорі також наявні два високопродуктивних ядра, які на 10% продуктивніші за ядра в процесорі попереднього покоління, і чотири енергоефективні ядра, які споживають утричі менше енергії за умови збереження тієї самої продуктивності, якщо порівняти з Apple A16 Bionic.
- Чип також містить 16-ядерний співпроцесор Neural Engine, що відповідає зокрема за роботу штучного інтелекту безпосередньо на пристрої. Він здатний виконувати до 35 трильйонів операцій на секунду і підтримує машинне навчання, що дає змогу зберігати персоналізовані дані не в хмарі, а на самому пристрої.
- Окрема мікросхема в Apple A17 Pro відповідає за роботу з USB Type-C, забезпечуючи передачу даних зі швидкістю до 10 гігабітів на секунду за стандартом USB 3, що в 20 разів вище, ніж у USB 2.0.
- В Apple A17 Pro також застосовується значно модернізований відеочип. Він містить 6 ядер, що обробляють графіку з 20-відсотковим приростом швидкості й підтримують технологію трасування променів на апаратному рівні. Завдяки цьому графіка в іграх якісніша, що уможливить появу на iOS таких ігор, як Resident Evil 4 and Resident Evil Village і The Division Resurgence в найближчі місяці.
Apple стверджує, що A17 Pro забезпечує "в 4 рази швидше" трасування променів, ніж A16 Bionic, хоча останній офіційно не підтримує цю функцію
Хоча Apple не має звички порівнювати чипсети, випущені рік тому (ймовірно, через відсутність значних відмінностей та небажання виставляти торішню технологію, яка все ще використовується, в невигідному світлі), все ж маркетингові матеріали показують іншу сторону.
Як зазначає джерело, передбачалося, що A16 Bionic матиме функцію трасування променів, але інженери Apple відмовилися від неї через численні проблеми. Технічно вона там є, але її використання призводило до сильного перегріву та проблем з продуктивністю. Тож було вирішено вимкнути функцію взагалі.
З появою в A17 Pro офіційної підтримки трасування променів, компанія підкреслює, що нова SoC в чотири рази швидша за A16 Bionic. Судячи з усього, компанія змогла подолати проблему перегрівом.
Компанія навіть провела демонстрацію роботи трасування на презентації. Вона зазначила, що "в iPhone 15 Pro вперше використовується апаратне прискорення трасування променів — це в чотири рази швидше, ніж програмне, що забезпечує більш плавну графіку і реалістичне освітлення. Це найшвидша продуктивність трасування променів у смартфоні".
У демонстраційному ролику A17 Bionic отримав вражаючі 30 кадрів на секунду, тоді інший неназваний чип показали менше 10 кадрів в секунду.