У науковому світі Deep відома розробками в галузі глибоководних технологій. Свою дослідницьку підводну базу вона назвала Sentinel.

Дивіться також Сонячна геоінженерія вже не врятує Антарктиду, кажуть учені

Що відомо про Sentinel

Роль, яку виконуватиме Sentinel, можна порівняти з роллю Міжнародної космічної станції для досліджень навколоземного простору. Туди прибувають учені для спостережень, наукових відкриттів та іншого.

  • Підводна станція буде побудована на глибині близько 200 метрів у так званій епіпелагічній зоні, для якої характерна найбільша концентрація усіх живих організмів в океані – до 90 відсотків.
  • Дістатися до Sentinel можна буде за допомогою підводних апаратів.
  • Для вчених, які працюють на ній, буде створено максимально комфортну обстановку. У їхньому розпорядженні будуть дослідницькі лабораторії, розміщені по сусідству із зонами загального користування, невеликими спальнями з односпальними ліжками та місцями для розваг. Ванні кімнати будуть обладнані душем, туалетом і раковиною.
  • Розробники обіцяють, що мешканцям Sentinel не загрожуватиме клаустрофобія, подібно до екіпажів підводних човнів. Судячи з фотографій місця там буде вдосталь.

Підводна станція Sentinel / Фото Deep

Однак до введення станції в експлуатацію в 2027 році належить вирішити ще безліч технічних проблем — зокрема, забезпечити стабільність конструкції в умовах колосального тиску, подачу необхідної кількості кисню та електроенергії.

Як повідомляють у Deep, Sentinel живитиметься від поновлюваного джерела енергії, а для перероблювання відходів встановлять потужний біореактор.