Рідкісні лускаті обладунки виявили ще у 2013 році неподалік сучасного міста Турфан, північно-західний Китай. Захисні лати чудово збереглися завдяки дуже сухому клімату в регіоні. Тепер науковці провели точне датування знахідки та виявили, що обладункам близько 2 700 років. А ще вони свідчать про обмін технологіями.
Корисне на сайті Робот Jet Bot AI+ чи бездротовий вертикальний Jet – як вибрати пилосос Samsung
Обладунки у могилі воїна / Фото Quaternary International
Детальніше про рідкісну знахідку
Рідкісні лускаті шкіряні обладунки першочергово складалися з 5 444 невеликих захисних лусок та 140 більших лусок, які були нашиті у горизонтальному порядку на спеціальну підкладку. Такий "бронежилет" майже не обмежував рухи, важив не багато (до 5 кілограмів) та захищав бійцю груди, боки, живіт, частково стегна та нижню частину спини. Обладунок можна було самостійно швидко вдягнути, що робив його незамінним для вершників.
Виявлений лускатий обладунок / Фото Quaternary International
Найцікавіше, що ідентичні лускаті обладунки у той самий час, приблизно у 786 – 543 роки до нашої ери, існували також на території Новоассирійської імперії. Через це науковці зробили припущення, що вони там й були виготовлені, що свідчить про торгові зв'язки між Китаєм та територією Месопотамії. Та все ж археологи не впевнені, як саме шкіряна луската броня потрапила у Китай:
- Чи була вона там виготовлена.
- Чи її привіз торговець з Ассирії й продав там.
- Чи у Китаї вона опинилася разом із ассирійським воїном, який якимось чином потрапив до давньої Піднебесної.