Нарешті вердикт оголосили: BSI не вдалося виявити будь-які аномалії, що вимагають подальшого розслідування або прийняття інших заходів. Таким чином експерти не знайшли доказів наявності будь-яких інструментів цензури в програмному коді пристроїв Xiaomi.
Цікаво Допомога на відстані: яким має бути сучасне обслуговування клієнтів
Що відомо
- Експерти не знайшли підтверджень звинувачень литовських і тайванських експертів на адресу Xiaomi.
- Xiaomi поки не прокоментувала результати розслідування, які однозначно їй сподобаються.
- Якщо вірити останньому дослідженню, то викидати телефони Xiaomi, як закликали офіційні особи в Литві, точно не варто.
У вересні минулого року офіційні особи Литви висунули звинувачення проти Xiaomi, заявивши, що в її смартфонах є вбудований інструмент цензури, який відфільтровує неугодні або незручні для Пекіна запити.
Серед цензурованих фраз:
- Вільний Тибет,
- Хай живе незалежність Тайваню,
- Рух за демократію та інші.
Крім того, влада Литви також заявляла, що пристрої компанії відправляють дані користувача на сервери в Сінгапурі.
Зі свого боку Xiaomi заявила, що доступні в Європі та на світовому ринку пристрої не мають будь-яких інструментів для цензури, а також запевнила, що стоїть на сторожі конфіденційності особистих даних користувачів.
Не так давно тайванська Національна комісія з комунікацій (NCC) також оголосила про виявлення вбудованих інструментів цензури в смартфонах Xiaomi.
За словами тайванських експертів, програма MiAdBlacklisConfigur доступна на серверах globalapi.ad.xiaomi.com для смартфонів Xiaomi за допомогою семи стандартних додатків. Завдання цієї програми – піддавати цензурі запити й блокувати посилання на сайти, які не подобаються Пекіну. Наприклад, блокування відбувається на запити зі словами "незалежність Тайваню", "звільнити Тибет", "події на площі Тяньаньмень".
Якщо вам цікаво дізнатися історію появи розвитку мобільних телефонів в Україні, пропонуємо переглянути наш цікавий ролик.
Як українці стали мобільними: дивіться відео