Дії Facebook зустріли осуд з боку політиків різних країн і переросли в масштабне протистояння між найбільшою соцмережею й урядами, а також новинними організаціями по всьому світу. Посадові особи та великі видавці у Великобританії, Канаді, Німеччині та США розкритикували дії Facebook, заявивши, що вони антиконкурентні, і підкреслили необхідність жорстких заходів з боку відповідних органів.
Цікаво Valve відмовилася брати участь у суді Apple і Epic Games
Світ проти
- Джуліан Найт, депутат, який очолює Комітет з цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту в британському парламенті, заявив, що "це один з найбільш ідіотських, але водночас глибоко тривожних корпоративних кроків за всю історію", пише CNN Business. Він сподівається, що законодавці з усього світу відреагують на ситуацію з Facebook.
- Девід Чічіллін, конгресмен від Демократичної партії США, який очолює Антимонопольний комітет Палати представників, підтримав Джуліана Найта. Він сказав, що дії Facebook в Австралії демонструють, що компанія несумісна з демократією.
- Канадський міністр спадщини Стівен Гілбо наголосив, що його країна застосує австралійський підхід, розробляючи власне законодавство найближчими місяцями.
- Facebook не погоджується з обвинуваченнями та стверджує, що запропонований австралійською владою закон применшує цінність, яку її послуги приносять видавцям.
- Тим часом у Конгресі США планують розглянути законопроєкт, який спростить невеликим новинним організаціям можливість ведення переговорів з великими технологічним компаніями з приводу умов розміщення контенту на їх платформах.
Новинна індустрія США знаходиться в складному становищі: зайнятість в американських газетах скоротилася вдвічі з 2008 року на тлі падіння доходів від реклами та переходу ЗМІ в інтернет. Аналогічна ситуація спостерігається по всьому світу. Рекламодавці віддають перевагу замовленню реклами в соцмережах, а не на сторінках сайтів новинних агентств. Причиною тому є те, що самі користувачі воліють отримувати інформацію саме із соцмереж. Так, за даними Pew Research Facebook зайняла перше місце серед усіх соцмереж, які розповсюджують новини.
Нові переговори
На фоні всієї критики у ЗМІ починає з'являтися інформація про те, що Facebook повернулась за стіл переговорів. Як пише Business Insider, прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив про продовження дискусії.
Компанія попередньо знову подружилася з нами. Я радий, що Facebook повернулася за стіл переговорів,
– сказав пан Моррісон на пресконференції в Сіднеї.
Федеральний скарбник Австралії Джош Фриденберг напередодні підтвердив, що спілкувався з виконавчим директором Facebook Марком Цукербергом, і анонсував, що у вихідні очікуються подальші переговори.