Серед очільників міст проти 5G виступили, зокрема, мери Бордо, Ліона та Марселя. Про це повідомляє Le Journal du Dimanche.
Радимо ознайомитись Наскільки небезпечною для здоров'я є мережа 5G
Чому французькі мери не хочуть впровадження 5G
- На їхню думку, поки не існує переконливих досліджень впливу технології на навколишнє середовище та здоров'я людей.
- У своїй "дорожній карті" уряд визначив 5G стратегічним питанням Франції і вирішив, що розподіл частот між телекомунікаційними операторами для його впровадження почнеться у вересні 2020 року.
- Мери вважають, що впровадження 5G завдасть додаткового негативного впливу на довкілля. Адже воно потребуватиме встановлення нового обладнання і призведе до зростання обміну даними – а отже, до більшого використання електроенергії та, відповідно, ресурсів.
Але це рішення не супроводжувалося оцінками впливу технології на клімат і довкілля і не було обговорене публічно. І вибір цей має бути не за операторами і навіть не фахівцями, а за всіма громадянами, аби вирішити демократичним шляхом, що впроваджувати, а що – ні,
– мовиться в заяві.
Водночас, за оцінками уряду Франції, впровадження 5G може принести в економіку країни понад два мільярди євро. Мовиться про дохід від продажу частот компаніям. У сусідніх Італії та Німеччині, до прикладу, продаж частот приніс по 6,5 мільярда євро в кожній.
Цікаво Вплив 5G здоров'я: поширені міфи та фейки знаменитостей
Шо таке 5G?
Це новий стандарт мобільного зв'язку, який використовує кілька діапазонів радіохвиль різної довжини. За рахунок цього швидкість 5G у кілька разів перевищує нинішній 4G.Головні застосування нової технології – так званий інтернет речей і надшвидкий зв'язок на коротких відстанях. Активна розробка 5G почалася в 2008 році, але запуск першої 5G-мережі відбувся наприкінці 2018-го – на початку 2019 року в Південній Кореї, а згодом – і у США. Нова технологія доступна в 37 країнах світу, але загальнонаціональної мережі немає в жодній із них.
Дивіться повністю відео програми 120/80: