Очікується, що на одній з бокових граней корпусу майбутніх iPhone 16 з'явиться додаткова кнопка під назвою Capture Button (Кнопка Захоплення). Функція, що зараз відома всередині компанії під кодовою назвою Project Nova, ймовірно, стане однією з головних особливостей лінійки наступного року, а найцікавіше, що пропонуватимуть її нібито в усіх чотирьох моделях, а не лише в Pro.

Дивіться також Корпус iPhone 15 Pro Max тріщить від одного натиску: результати тестів

Деталі

Судячи з усього, нова кнопка відповідатиме за фото, як це було в деяких старих телефонах Nokia та Sony Ericsson. Вона запускатиме додаток камери, робитиме знімки та, можливо, матиме якісь додаткові функції при довгому натисканні або подвійному.

Новий елемент розташують на тій же стороні, що й кнопка живлення, тільки трохи нижче — там, де на більш пізніх моделях iPhone можна знайти виріз mmWave. Сам же mmWave було перенесено на протилежну сторону, під кнопки регулювання гучності.

Також повідомляється, що Capture Button буде не звичайною механічною, а тактильною (ємнісною). Нагадаємо, чутки приписували такий тип кнопок гучності та живлення цьогорічному п'ятнадцятому iPhone, але, як бачимо, цю технологію компанія все ж приберегла на пізніше. Такі кнопки не рухаються при натисканні, а більше схожі на сенсорні. Вони розпізнають дотик, забезпечуючи зворотний зв'язок завдяки використанню "тактильних двигунів" – своєрідних мініатюрних моторчиків, які видають вібрацію у відповідь на доторк. Ємнісна кнопка в iPhone матиме датчик сили, який визначатиме силу натиску, від якої залежатиме подальша реакція.

Що відомо про iPhone 16

  • Очікується, що тактильною також стане кнопка "Дія", яку запровадили цього року і яка миттєво здобула популярність серед користувачів.
  • У моделях Pro нібито збільшиться діагональ екрана з 6,1 і 6,7 дюйма до 6,3 і 6,9 дюйма відповідно.
  • Також ходять чутки про зміни в зовнішньому вигляді блока камери, але точних деталей поки немає.