Українці створили унікальний освітній заклад, в якому всі охочі мають змогу з нуля вивчити програмування.
Читайте також: Мінцифри та Startup Grind Kyiv назвали українські стартапи, які поїдуть в Кремнієву долину
Особливість системи Mate Academy полягає в тому, що кожен може безкоштовно навчитися програмувати. Натомість плату за навчання у студентів беруть лише після їхнього працевлаштування.
Хто заснував Mate Academy
Академію програмування заснував український програміст Роман Апостол разом зі своєю дружиною. До цього хлопець прожив кілька років у Штатах, працював у нью-йоркському офісі Google.
Роман Апостол із дружиною Анною
За словами засновника академії, програмістами не народжуються, ними стають, питання в тому, скільки свого часу люди готові в це інвестувати. Він відзначив, що лише невелика частина студентів має технічний бекграунд, всі інші – представники різних спеціальностей.
Нові вакансії на ринку праці
У зв'язку зі стрімким розвитком IT-сфери, з'являється все більше нових професій, які набувають популярності:
• криптовалютний консультант
• оператор дронів
• архітектор даних
Саме такі оголошення зараз можна побачити на українському ринку праці.
Попит на українських спеціалістів
Експерти відзначають, що іноземні компанії дуже зацікавлені в українських працівниках. За рейтингом Global Innovation Index Україна увійшла в 50 країн із найвищими успіхами в інноваційній сфері.
За кількістю спеціалістів, ми вже на четвертому місці,
– прокоментувала голова ради Інституту податкових реформ Олена Хотенко.
На сьогодні в Україні є понад 100 тисяч спеціалістів. За прогнозами, за три роки в IT-сфері будуть відкритими мільйони вакансій. Важливою перевагою є те, що працювати програмістом можна в будь-якій частині світу. Потрібно лише мати комп'ютер та доступ до інтернету.
Приклади
Єгор Соболєв
Депутат восьмого скликання, журналіст Єгор Соболєв почав з нуля вивчати програмування. Розпочати навчання він вирішив після завершення роботи в парламенті.
За словами колишнього нардепа, цей напрям цілком відрізняється від політики чи журналістики саме тим, що програмісти – це відкриті люди, які завжди діляться результатами своєї роботи.
Єгор Соболєв
Ксенія Мазан
Одна зі студенток за освітою – генетик, до цього працювала протягом деякого часу моделлю в Китаї. Натомість зараз Ксенію Мазан вже запросила компанія, яка є лідером зі створення сайтів.
До теми: В українській IT-галузі стрімко зростає кількість жінок-спеціалістів
Програмістка відзначила, що програмуванням почала займатися несподівано для себе. Натомість як тільки вона почала заглиблюватися в цю сферу, їй стало подобатися все більше й більше.