На піку попиту в 2017 році понад 700 брендів смартфонів щорічно продавали до 1,5 мільярда пристроїв. Однак за шість років їхня кількість сильно скоротилася – до трохи більше, ніж 250 компаній.

Дивіться також Велика втрата для Китаю: Apple перенесла частину виробництва iPhone до Індії

Що відомо

Більшість тих, то покинув ринок, – це місцеві й відносно невеликі виробники з Індії, Близького Сходу, Африки, Китаю, Японії та Південної Кореї. Кількість зниклих глобальних гравців, чиї смартфони були відомі в усьому світі, ледве перевищує 30 найменувань.

Серед причин скорочення Counterpoint Research виділяє:

  • Пандемію.
  • Дефіцит комплектуючих.
  • Уповільнення глобальної економіки після початку великої війни в Україні.
  • Дорослішання бази користувачів.
  • Значні технологічні зміни, такі як перехід від 4G до 5G, за якими малі бренди просто не встигали.
  • Локальні гравці на ринку смартфонів також зіткнулися з тим, що дедалі більше користувачів вважають за краще берегти й ремонтувати свої пристрої замість купівлі нових. Наприклад, спостерігається зростання на 14 відсотків (у 2021 році) кількості відремонтованих телефонів порівняно з купівлею нових. У 2022-му цей показник уже становив 19 відсотків, тоді як купівля нових гаджетів скоротилася на 12%. Цьому сприяє зростання якості дешевих телефонів.
  • Ще однією причиною називають дедалі більше завоювання ринку великими виробниками – Apple, Samsung, Xiaomi та іншими. Китайські виробники, як пише джерело, можуть бути вельми агресивними в боротьбі на покупця.

За оцінками Counterpoint Research, тенденція відходу все більшої кількості брендів збережеться і надалі, від чого в плюсі залишаться технологічні гіганти. Локальних виробників можуть врятувати хіба що якісь унікальні нововведення, які виділятимуть їхні пристрої серед інших.