Джерелом цієї інформації називають чиновника, але невідомо якої країни – США, Китаю чи Індії. Хай там як, але це не перша компанія, яка взялася за "переселення".
Дивіться також Уся лінійка iPhone 15, Apple Watch 9 та Watch Ultra 2 вже доступна для передзамовлення в Україні
Що відомо
Потреба в зменшенні залежності від Китаю як виробничого центру була очевидною протягом багатьох років, але вплив пандемії на найбільший у світі завод зі складання iPhone по-справжньому підкреслив цю проблему. За оцінками, перебої, пов'язані з COVID-19, коштували компанії мільярд доларів на тиждень.
Індія розглядається як головна надія Apple, коли йдеться про перенесення виробництва за межі Китаю. У минулорічному звіті йшлося про те, що до 2025 року чверть усіх iPhone може вироблятися в Індії, а до 2027 року цей показник може зрости до половини всіх смартфонів. Раніше цього року також стало відомо, що збирач iPhone, компанія Foxconn, розпочала будівництво двох нових заводів в Індії, отримавши нові урядові стимули.
- Apple нібито планує поступово збільшити виробництво в Індії більш ніж у п'ять разів до 40 мільярдів доларів США протягом наступних чотирьох-п'яти років.
- За словами чиновника, який побажав лишитися анонімним, в Індії компанія вже перетнула позначку в 7 мільярдів доларів виробництва в минулому фінансовому році.
- У тому ж фінансовому році загальний обсяг виробництва iPhone склав 191 мільярд доларів, що поки робить Індію дуже малою часткою від загального обсягу виробництва.
Імовірно, великою мірою на плани Apple та Foxconn впливає напруженість між Китаєм та США. Останні нарощують кількість санкцій уже кілька років, щоб стримати військову галузь Пекіна. Торгова війна двох країн дійшла до того, що в ЗМІ навіть з'явилися чутки, начебто Китай заборонив своїм чиновникам користуватися iPhone, хоча країна це заперечує. Apple, якій дуже важлива стабільність для виробництва й безперервного заробітку, явно не хоче ризикувати. Якщо Китай наважиться атакувати Тайвань, це може повністю зупинити роботу заводів.
Торік Apple розпочала виробництво iPhone 14 в Індії за кілька тижнів після запуску, а цього року досягла успіху в одночасному запуску виробництва iPhone 15.
Що це означає для Китаю
Як і будь-яка компанія, Apple сплачує податки в Китаї, роблячи внесок в економіку, надає тисячі робочих місць, підвищує престиж країни, оскільки весь світ бере з успішної компанії приклад і наслідує її рішення. Звісно, сума її податків у загальній економіці Китаю не є критично відчутною, але все ж країна явно недорахується кількох сотень мільйонів доларів.
Слідом за Apple підуть і інші компанії, перш за все американські. Google, наприклад, вже також зменшує виробництво в Китаї, орієнтуючись на Індію та В'єтнам. Враховуючи, як багато компаній виробляють свої пристрої на китайських заводах, зовсім скоро вони можуть зупинитися через брак замовлень. А це, знову ж таки, податки та робочі місця.