Найбільша в світі

Сонячна електростанція вироблятиме близько 6,09 мільярда кіловат-годин електроенергії на рік. Якщо припустити, що один електромобіль споживає близько 3 000 кіловат-годин на рік, то це може забезпечити 2,03 мільйона електромобілів щорічно.

Дивіться також У Канаді навіть сміттєвози стають електричними

Найбільша у світі сонячна електростанція в Сіньцзяні є частиною великого китайського проєкту, в рамках якого планується встановити по всій країні 455 гігаватів вітрових і сонячних електростанцій. Ці проєкти будуть розташовані в малонаселених, але багатих на ресурси районах і спрямовуватимуть вироблену енергію до великих міських центрів, наприклад, міст на східному узбережжі Китаю.

Знімок сонячних панелей на китайські електростанції
Знімок сонячних панелей на китайські електростанції / Фото китайського новинного видання CGTN

Варто зазначити, що останнім часом Китай досить серйозно взявся за екологічно чисту енергетику. Після того, як він десятиліттями нарощував свою промисловість, абсолютно не дбаючи про екологічні показники, деякі міста в країні буквально перетворилися на осередок смогу й забруднення, а саму країну звинувачують не просто в недотриманні міжнародних договорів про зниження викидів, а й у тому, що вона є одним з найбільших забрудників у світі загалом. Тож після того, як економіка вийшла на достатньо потужний рівень, влада Китаю взялася модернізувати енергетику, вкладаючись у водну, вітрову та сонячну генерацію.

Сіньцзян тим часом є важливим, але дуже часом суперечливим гравцем у світовій сонячній енергетиці:

  • Окрім того, що тут розташовані величезні сонячні та вітрові електростанції, він також є основним центром виробництва полікремнію, критично важливої сировини, що використовується у виробництві сонячних панелей.
  • Однак повідомлення та звинувачення щодо вкрай недоброзичливого поводження з мусульманами-уйгурами та іншими етнічними меншинами у цьому регіоні призвели до закликів щодо більшої прозорості та дотримання етичних міркувань у ланцюгу постачання. Так, деякі бренди та споживачі не хочуть, щоб їхня продукція вироблялась хоча б мінімально дотичним до Сіньцзяну чином. Комуністичну партію в кількох гучних розслідуваннях викрили на тому, що вона збудувала величезні концентраційні табори для щонайменше 1,5 мільйона уйгурів та інших небажаних для себе людей. Там в'язні піддаються жорстоким тортурам, знущанням, примусовій праці, примусовій стерилізації, зґвалтуванням.