Мовна модель від Baidu розроблялася мінімум з 2019 року. Вона здатна розуміти мову, генерувати тексти та зображення. Саме слово розшифровується як Enhanced Representation through Knowledge Integration.

Цікаво Google запустить конкурента ChatGPT найближчим часом: що відомо про чат-бот Bard

Що відомо

Повідомляється, що за останні роки Baidu витратила мільярди доларів на дослідження штучного інтелекту. Тепер видання Reuters із посиланням на свого інформатора повідомило, що спочатку вийде окремий застосунок, а потім компанія додасть Ernie Bot у свою пошукову систему.

Baidu заявила, що Ernie – це велика мовна модель на основі штучного інтелекту, яка поступово розвинулася до здатності виконувати такі завдання, як розуміння мови, генерування мови та перетворення тексту в зображення.

Ринок реагує

  • Ця новина призвела до того, що акції гіганта пошукової системи Baidu, що котируються на Гонконгській біржі, відразу виросли на 15,3%.
  • Акції інших китайських компаній, що займаються розробкою штучного інтелекту, також зросли, оскільки глобальний ажіотаж навколо сенсаційного чат-бота ChatGPT підштовхнув спекулятивні ставки на нову технологію.
  • Всього через два місяці після запуску ChatGPT, який може генерувати статті, есе, жарти й навіть вірші у відповідь на текстові запити, був визнаний найбільш швидкозростаючим споживчим додатком в історії.
  • Це спонукало багато технологічних компаній подвоїти зусилля у розвитку розпіареної технології генеративного штучного інтелекту, яка донедавна існувала радше на задньому плані.
  • Наприклад, Google оголосила "червоний код" і пришвидшеними темпами завершує розробку власного аналога ChatGPT, який збирається впровадити в пошукову систему після того, як про те ж саме оголосила Microsoft для свого пошуковика Bing.
  • Google анонсував ще недопрацьований чат-бот Bard учора, 6 лютого, а Microsoft готує презентацію сьогодні, 7 лютого.