Аналогове ТБ відключають незаконно
Сарненський районний суд Рівненської області своєю ухвалою заборонив Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення вчиняти будь-які дії, пов’язані з припиненням використання технології аналогового телебачення. Позов подала громадянка України Мізюрко Надія Юхимівна, яка просить суд визнати за нею право на отримання інформації через аналогове телевізійне мовлення та зобов’язати Нацраду і Концерн РРТ забезпечити їй доступ до отримання інформації через аналогове ТБ.
Читайте також: Цифрове телебачення в Україні: як, коли і хто перейде
Своєю ухвалою 30 серпня суд:
- зупинив дію норми про припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення в Плані використання радіочастотного ресурсу України, затвердженому постановою Кабміну;
- заборонив Концерну РРТ вчиняти будь-які дії, пов’язані з припиненням використання радіо технології аналогового телевізійного мовлення;
- заборонив Нацраді приймати будь-які рішення, пов’язані з припиненням використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.
Тим не менше зранку 1 вересня керівництво країни попри рішення суду наказало відключити аналогове телебачення. Про це повідомляє "Без Табу" з посиланням на джерело в Адміністрації Президента. Це грубе порушення закону і демократії. Зранку суботи всі передавальні центри України приступили до виконання наказу, інформацію підтвердили в Концерні РРТ.
Слід наголосити, що інфраструктура і техніка виявилися не готові до переходу на "цифру". Покриття є лише на 70% території України. Решті 30% доведеться чекати без ТБ, поки воно з'явиться, або придбати супутникові тюнери, які досі передають російські пропагандистські канали.
Крім того, лобістів переходу на "цифру" не раз критикували за непрозорість: невідомо, хто є реальними власниками цифрових мультиплексів, які тепер отримали монопольне право. Оскільки президент так завзяти бореться за проведення "телереформи", цілком можливо, що кінцевим бенефіціаром і вигодонабувачем є він.
Де залишать аналогове ТБ
Не всі території України відключать від аналогового телебачення. Його залишать на територіях, прилеглих до кордону з Росією, у районі проведення Операції Об'єднаних сил на Донбасі та на території тимчасово окупованого Криму. Зокрема, в Донецькій, Луганській області, на півночі Сумської, Чернігівської, Харківської областей, на півдні Херсонської області аналогове ТБ залишиться і навіть розвиватиметься – з метою мовлення на окуповані території.
Які канали перейдуть на цифрове ТБ, а які – ні
На цифровий стандарт перейдуть такі канали:
- Інтер
- Україна
- 1+1
- НТН
- К1
- ICTV
- Ентер-фільм
- ZOOM
- Індиго TV
- СТБ
- ТЕТ
- К2
- Новий
- М1
- 5 канал
- Мега
- Піксель TV
- XSPORT
- НЛО.TV
- 2+2
- Z.ZIK
- Еспресо TV
- Прямий
- Рада
- Ескулап-TV
- 112 Україна
Читайте також: Відключення аналогового ТБ в Україні: в яких регіонах воно залишиться
З 1 вересня НЕ перейдуть на цифровий стандарт такі телеканали:
- Телеканали НСТУ (UA:Перший та UA:Культура)
- Місцеві телекомпанії, які до кінця року не мають ліцензій на цифрове мовлення.
Телекомпаніям, які не мають ліцензії на цифрове мовлення, потрібно її оформити до 31 грудня 2018 року. Або перейти на кабельне чи супутникове мовлення, чи зовсім його припинити.
Наголошуємо, що для абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен перехід на "цифру" нічого не змінить. Кабель і супутники працюватимуть так само.
Що означає перехід на цифрове телебачення? Аналогове телебачення буде вимкнено. Усі загальнонаціональні телеканали в Україні припинять мовлення за аналоговим стандартом і перейдуть на цифровий стандарт. Більша частина регіональних мовників – також. Простими словами – зміниться стандарт телевізійного сигналу. Різниця приблизно як між дротовими телефонами і мобільними. У цифрового телебачення набагато вища якісь телевізійного сигналу та більша кількість програм.
Та на практиці Україна виявилася фізично не готовою до переходу на "цифру". Покриття є лише на 70% території країни. Більше того, відключення аналогового ТБ відбувається незаконно.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно