Коли Сяолан Чжан залишив роботу в Apple, він сказав своєму керівнику, що збирається працювати в Guangzhou Xiaopeng Motors Technology, китайському стартапі електромобілів, також відомому як Xpeng. Імовірно, саме цій компанії обвинувачений збирався передати дані.

Цікаво Apple зіткнулась із труднощами при розробці електромобіля: The Information розкриває подробиці

Що відомо

Під час розслідування Apple встановила, що Сяолан Чжан передав близько 24 гігабайтів даних на ноутбук своєї дружини через AirDrop. Він також забрав друковані плати та сервер з лабораторії автономних транспортних засобів компанії. Чи встигло щось із цього потрапити до рук конкурентів, неясно.

Розслідування не розкриває умов, на яких Чжан погодився визнати себе винним. Це може бути, наприклад, зменшення тривалості його вироку. Хай там як, але остаточне рішення про це суд винесе 14 листопада. Відповідно до законодавства США, крадіжка комерційної таємниці передбачає максимальне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Крім того, CNBC повідомляє, що Чжан може бути оштрафований на чверть мільйона доларів.

Зазначимо, що Сяолан Чжан не єдиний, кого звинувачують у крадіжці автомобільної комерційної таємниці Apple або в спробі передати секретні матеріали Xpeng.

  • У 2019 році іншого колишнього співробітника "яблучної" компанії звинуватили в спробі передачі посібників, схем і фотографій з проєкту автомобіля Apple до Китаю. Його справа й досі триває.
  • Xpeng також намагається красти в Tesla. У тому ж 2019 році в компанії Ілона Маска заявили, що її колишній співробітник завантажив вихідний код системи автопілота у свій обліковий запис iCloud, а потім передав цю інформацію до Xpeng.