Запущений у 1977 році апарат, який зараз перебуває на відстані майже 20 мільярдів кілометрів, випадково залишився без зв'язку з Землею, коли в центрі керування ввели "ненавмисні команди" й розвернули антени апарата в інший бік. Однак всього за кілька днів після того, як про це повідомили громадськість, вченим вдалося спіймати те, що вони називають "серцебиттям" зонда.
Раніше Вояджер-2, що летить за межами Сонячної системи, знову втратив зв'язок із Землею
Серцебиття
Менеджерка проєкту "Вояджер" Сюзанна Додд повідомила, що команда звернулася за допомогою до Міжнародної мережі далекого космосу — міжнародної мережі гігантських радіоантен, а також кількох антен на орбіті Землі — у відчайдушній спробі якнайшвидше відновити зв'язок, який, за попередніми, оцінками повернеться не раніше 15 жовтня.
На їхнє здивування, спроба була успішною.
Тож ми знаємо, що космічний апарат живий і працює. Це підняло наш дух,
– каже Додд.
Що ж таке це "серцебиття". Це фактично основний сигнал, який випускає "Вояджер", який ще називають "несучою хвилею". Вона не дає змоги прочитати інформаційний сигнал з потоками всіх зібраних даних, але принаймні показує, що апарат справний і продовжує працювати.
"Зараз ми генеруємо нову команду, щоб спробувати спрямувати антену космічного апарата на Землю", – повідомила Сюзанна Додд, додаючи, що існує лише "низька ймовірність" того, що це спрацює.
Якщо вченим не вдасться змінити кут відхилення антен, то "Вояджер" автоматично зробить це сам пізніше, через майже 80 днів. Він запрограмований скидати свою орієнтацію кілька разів на рік, щоб його антена була спрямована на Землю.