Дослідники сиділи з 16 парами кішок і людей, які жили в квартирах-студіях, і програвали їм записи взаємодії пар, а потім записи людей, які говорили ті ж звуки, що й коти, але в регістрі голосу, схожому на той, який вони використовували для спілкування з іншими людьми. Дослідники також програвали котам записи розмов з іншими людьми, на які коти взагалі не реагували.

Не пропустіть У Китаї знайшли найдавнішу на планеті рибу із зубами

На подив тих, хто неодноразово намагався привернути увагу свого кота, виявилося, що тварини здатні відрізнити тон голосу, яким з ними розмовляють люди, від тону, яким люди розмовляють один з одним. Іншими словами, коти, здається, знають, хто з ними розмовляє і чи розмовляють з ними, навіть якщо вони поводяться так, ніби це не так.

Цікаве відкриття

Найцікавішим – і найсмішнішим – відкриттям у дослідженні, яке було проведено вченими з Паризького університету Нантер, було те, що деякі з котів лише реагували коли їхня людина розмовляла з ними в регістрі дитячого мовлення, посмикуючи вухами, а в інших випадках здавалися абсолютно незацікавленими.

Деякі коти дивилися в бік звуків котячого лепету і нявкання свого господаря, призупиняли свою діяльність або реагували іншим чином.

Наші результати підкреслюють важливість відносин сам на сам для домашніх котів-компаньйонів, які, схоже, не узагальнюють комунікацію, розвинену з однією людиною, на всіх людських співрозмовників, – пишуть дослідники в статті.

У підсумку можна сказати, що коти, здається, знають, коли з ними розмовляють їхні ж люди – але у багатьох випадках їм просто байдуже.

Читайте на сайті Еволюція в дії: щось цікаве відбувається з жабами в Чорнобилі

Та не варто вважати, що коти не цінують своїх господарів. Раніше вчені виявили, що насправді домашні кішки дуже сильно прив'язані до своїх власників на емоційному рівні. Ця прив'язаність може проявлятися у дуже незвичній для нас формі. Так, коли кішка обдирає ваш диван заточуючи свої кігті – вона проявляє свою любов.