Анастасія Качан, співзасновниця та членкиня Наглядової ради "Асоціації коворкінгів України", старший консультант з нерухомості CBRE Ukraine, розповіла виданню dev.ua про еволюцію ландшафту коворкінгів та заходи, що вживаються для адаптації до нещодавньої кризи.

Дивіться також У Мінцифри розповіли, що буде з інтернетом взимку

Як змінився ринок коворкінгів

Після початку вторгнення на ринку коворкінгів спостерігалося значне падіння рівня заповнюваності. Однак, схоже, ринок стабілізується, і зараз рівень заповнюваності коливається між 50% і 60%. Це є помітним покращенням у порівнянні з періодом одразу після вторгнення, коли деякі коворкінги були повністю заповнені під час відключення електроенергії в період з жовтня 2022 року по січень 2023 року.

Качан припускає, що, попри невизначеність щодо майбутніх відключень електроенергії, попит на послуги коворкінгів, ймовірно, знову зросте, якщо вони відбудуться. Однак вона додає, що цей сплеск може бути менш інтенсивним, ніж перша хвиля, оскільки багато користувачів вже пристосувалися до роботи під час відключень, інвестувавши в домашні портативні електростанції та генератори.

Карта коворкінгів

У відповідь на поточні виклики Асоціація коворкінгів України (АКУ) вжила проактивних заходів для допомоги працівникам та бізнесу. Експерти АКУ оновили комплексну карту коворкінгів у різних містах України, зосередивши увагу на тих, що обладнані генераторами та іншими необхідними зручностями.

Карта містить важливу інформацію про ці коворкінги, зокрема, про наявність електромереж та інтернет-провайдерів, що, як очікується, буде безцінною для професіоналів у разі відключення електроенергії.


Карта коворкінгів в містах України / Скриншот АКУ

Читайте на сайті Як правильно обрати EcoFlow: короткий посібник перед покупкою зарядної станції

З наближенням можливості відключення електроенергії наявність коворкінгів з генераторами та доступом до Інтернету стає все більш життєво важливою для людей, які прагнуть підтримувати продуктивність у складних умовах.