Чого чекати
Останніми днями, як пишуть учені, потік сонячних протонів був "на фоновому рівні", тобто без будь-яких значущих коливань. Магнітне поле планети перебуває на рівні від спокійного до незбуреного. Спостерігаються слабкі ефекти, пов'язані з активністю корональної діри CH1258, але вони не мають відчутного ефекту, повідомляє профільний ресурс solen.info, який відслідковує показники активності Сонця та магнітного поля Землі, пише 24 Канал.
Дивіться також NASA офіційно оголошує сонячний максимум: що це означає для людства
Як показує статистика SpaceWeatherLive, на Сонці не було жодних значущих спалахів як мінімум з 25 листопада. Тоді відбулося 7 спалахів середнього M-класу. Ще один спостерігали 27 листопада. В усіх випадках і в усі подальші дні вчені фіксували лише найслабші спалахи класу C.
За даними solen.info, ці спалахи не продукували корональних викидів маси в бік Землі. Це означає, що як мінімум найближчі три-чотири дні не слід очікувати на магнітні бурі тут, на Землі.
Схоже, що так триватиме ще деякий час. Усе може змінитися лише якщо на зорі станеться викид у наш бік. Тоді він подорожуватиме до планети кілька днів (найповільніші надходять за 5 днів, найшвидші – за день, але в середньому цей термін складає близько трьох днів), перш ніж зіткнутися з магнітним полем і спричинити збурення.
Сонячні плями
Попри те, що Сонце зараз знаходиться у максимумі, який повинен характеризуватися збільшенням кількості сонячних плям, ми бачимо, що їх навпаки стало дещо менше. Принаймні тих, що прямо зараз "дивляться" на нас. Цілком імовірно, що більше їх є на іншому боці зорі, оберненій від нас, але вони нам зараз зовсім не загрожують, тож і до уваги їх можна не брати.
Сонячні плями станом на 2 грудня 2024 року / Фото SpaceWeather
Найбільшими за розміром зараз є групи плям 3910 і 3913, тож можна було би подумати, що саме вони несуть найбільшу загрозу. Однак, судячи з даних SpaceWeather, вони є набагато менш активними, ніж 3912, яких на знімку вище взагалі не видно, настільки малими вони зараз виглядають із Землі. Ці плями мають 70-відсоткову ймовірність спалахів класу C, 20-відсоткову ймовірність M-спалахів і 5% ймовірності потужних спалахів класу X. Поряд із цим 3910 і 3913 є спокійними з лише 15% ймовірності спалахів класу C й по одному відсотку для M та X.
Плями 3906 знаходяться збоку сонячного диска й от-от заховаються за інший бік. За активністю вони схожі до плям 3912.