Як уже можна побачити на графіку активності, вона коливалася від низького рівня в останні дні серпня до помірної 1 і 2 вересня (згідно з даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, відбувся спалах класу М, який за потужністю перебуває на другому місці, поступаючись лише спалахам класу X) і зросла до високого рівня 3 вересня завдяки ще одному спалаху класу М. Після того значних спалахів і викидів корональної маси вчені не спостерігали. Останній випадок класу Х, до речі, відбувся ще 7 серпня, згідно зі звітом SpaceWeatherLive.

Дивіться також Космічний зонд Solar Orbiter виявив у Сонця крихітні спалахи, які раніше ніколи не спостерігали

Чого чекати далі

  • Очікується, що збурення середньої сили спостерігатимуться з 6 по 8 вересня.
  • Після цього до 14 вересня Сонце буде відносно спокійним. Його К-індекс активності перебуватиме на рівні 2, тобто досить низькому.
  • Наступні дні прогнозують зростання активності з піками 14 і 16 вересня (К-індекс 4). У цей час можна очікувати нових спалахів класу М. Якщо вони будуть спрямовані в бік Землі, то планета й люди на ній можуть відчути певні наслідки – від шкоди для супутників і МКС до проблем з енергопостачанням і зв'язком у людей на поверхні. Середні рівні активності будуть зберігатися ще до 21 числа.
  • Надалі аж до кінця місяця аналіз супутникових даних NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу не прогнозують значних подій.

Варто також розуміти, що такі прогнози завжди є приблизними, адже обробка даних про активність Сонця є надзвичайно складним завданням, а наші найсучасніші технології здебільшого можуть лише фіксувати події, що вже сталися, але важко справляються з такими передбаченнями. Тож не можна виключати й сюрпризів, які нашо зоря нерідко нам підносить.