На нещодавно опублікованих знімках видно чіткі сліди, залишені шістьма колесами марсохода на місячному реголіті. Крім того, однією з помітних особливостей, зафіксованих на знімках, є кратер діаметром чотири метри, розташований на відстані лише трьох метрів від самого марсохода.
Читайте на сайті Учені підрахували, скільки потрібно людей для створення колонії на Марсі
Кратер на поверхні Місяця / Фото ISRO
Ці цінні зображення були отримані 27 серпня 2023 року за допомогою навігаційних камер, розташованих у передній частині місяцехода.
Сліди ровера "Чандраян-2" / Фото ISRO
Успішне розгортання місяцехода відбулося через кілька годин після приземлення спускового модуля "Чандраян-3" 23 серпня 2023 року. Обладнання марсохода включає надсучасний рентгенівський спектрометр APXS та лазерний спектроскоп LIBS, призначений для ретельного аналізу та визначення складу місячного реголіту. Його джерело живлення – вертикальна сонячна батарея.
Дивіться також Індійський місяцехід Pragyan вирушив у першу місячну експедицію – що він робитиме на Місяці
Місія "Чандраян-3" є значним кроком в індійських дослідженнях Місяця, спрямованих на вивчення поверхні та складу Місяця. Зонд продовжить вивчати Місяць, що сприятиме поглибленню нашого розуміння небесного сусіда Землі і прокладе шлях до подальших відкриттів у дослідженні Місяця.