Нагадаємо, що термінали Stralink – платформа супутникового інтернету компанії SpaceX, яка належить американському бізнесмену Ілону Маску. Цими пристроями ще на початку повномасштабного вторгнення почала користуватися Україна. Однак днями виявилося, що її ворог теж підключився до Stralink.

Дивіться також Starlink у росіян на фронті: розвідка опублікувала перехоплення розмови

Маск спростовує

Водночас Ілон Маск заявив, що видання, які пишуть про те, що SpaceX продає Росії термінали Starlink, транслюють категоричну неправду.

Наскільки нам відомо, Starlink не продавалися прямо чи опосередковано в Росію,
– заявив бізнесмен.

Водночас він додав, що супутники Starlink "не відключають сигнал до Росії".

Нагадаємо, що інформація про використання росіянами "Старлінків" спочатку з'явилася у мережі. Пізніше в українській розвідці підтвердили, що зафіксували випадки використання ворогом цих пристроїв.

За даними ЗМІ, загарбники почали це робити вже кілька місяців тому. "Старлінки" масово поставляють у Росію через Дубай з уже активованими акаунтами.

Раніше Маск вже "вляпувався" у скандал зі Starlink

  • У 2023 році мережами поширилися повідомлення, що Маск "допоміг" зірвати операцію ЗСУ на російський флот.
  • Так, у матеріалі CNN , який вийшов 7 вересня, йдеться про те, що мільярдер таємно наказав вимкнути Starlink біля Кримського узбережжя у 2022 році, аби запобігти атакам українських військових на флот країни-агресоки.
  • Про це зазначив журналіст Волтер Айзексон, який також написав біографію Ілона Маска. Айзексон указує, що Маск спершу передав Україні Starlink, але потім пошкодував про це, коли розпочався контрнаступ ЗСУ.
  • Макс тоді заперечив звинувачення. Мільярдер заявив, що це не він відключив Starlink, це мережа там не працювала.