Про те, що ракета, яка вріжеться у Місяць може виявитися китайською повідомив астроном та учасник проєкту Project Pluto Білл Грей. Він з 2015 року спостерігає за астероїдами та іншими об'єктами, зокрема, й тими, що падають на Місяць.

Не пропустіть Starship знищить конкурентів: Маск назвав ціну виведення вантажу на орбіту новим кораблем

За словами Білла, вперше об'єкт був помічений астрономами, які працюють у рамках програми Catalina Sky Survey, яка покликана виявити потенційно небезпечні для Землі астероїди. З'ясувалося, що на відміну від космічних тіл природного походження, виявлений "астероїд" рухався не орбітою навколо Сонця, а навколо Місяця. Це дозволило припустити, що він має земне походження.

Чому вважається, що це може бути ракета Ілона Маска

Судячи з багатьох ознак, виявлених Греєм та іншими астрономами, об'єкт ідентифікували як одну з ракет SpaceX, ймовірно, верхній ступінь Falcon 9, запущений у лютому 2015 року для доставки супутника DSCOVR, який розмістили досить далеко від Землі на замовлення Національного управління з дослідження океанів і атмосфери (США) Астрономи припустили, що ракета мала вийти на орбіту Місяця через два дні після запуску.

Чому це може бути не Falcon 9

Лабораторія Jet Propulsion Laboratory NASA, яка стежить за активними космічними місіями, повідомила про те, що вихід Falcon 9 на орбіту Місяця через два дні після старту місії DSCOVR вкрай малоймовірний, оскільки, судячи з траєкторії Falcon 9, ракета повинна виявитися зовсім в іншій частині космосу.

Читайте на сайті В найближчої до Сонця зірки виявили планету

Чия ракета вріжеться у Місяць

Подальші дослідження показали, що основним претендентом на зіткнення з Місяцем 4 березня є частина китайської ракети Long March 3C, запущеної у жовтні 2014 року в рамках місії "Чан'е 5-T1". Після реконструкції можливої ​​траєкторії її польоту, вчений припустив, що можна говорити саме про неї.

Грей наголосив, що вченим потрібно більше інформації про космічні запуски.

  • В ідеалі аерокосмічні відомства повинні докладніше повідомляти про траєкторії і останнє місце розташування своїх ракет для того, щоб їх було легше ідентифікувати.
  • У перспективі збиранням інформації міг би зайнятися якийсь міжнародний регулятор, а поки що астрономам доводиться виступати в ролі детективів.