Уперше представлений як концепт у 2020 році, Hopper швидко привернув увагу громадськості своїм унікальним дизайном і функціональністю. Цей триколісний транспортний засіб, що нагадує Veemo, має відкритий кузов, який забезпечує суттєвий захист від погодних умов, водночас даючи змогу водієві сидіти за кермом, як у звичайному автомобілі.
Читайте на сайті У Європі запустять монорейкові електрокари, які курсуватимуть покинутими залізничними коліями
Юридично класифікований як електровелосипед, Hopper має перевагу в тому, що може їздити по велодоріжках і велосмугах, але він також обладнаний для пересування звичайними дорогами.
Потужність та продуктивність
В основі продуктивності Hopper лежить 250-ватний двигун на задній втулці, який підсилюється педалюванням водія. Цей двигун дає змогу транспортному засобу розвивати швидкість до 25 км/год.
Джерело живлення цього двигуна – літій-залізо-фосфатна батарея ємністю 30 А-год/48 В/1440 Вт-год, що забезпечує запас ходу на одному заряді 65 км. Крім того, опціональна сонячна панель на даху може збільшити цей діапазон, підвищуючи екологічність автомобіля.
Інноваційна інженерія
Одна з визначних особливостей Hopper – його електронна система "педаль за допомогою дроту", яка замінює традиційний механізм із ланцюговим приводом. Ця система перетворює зусилля педалювання в електричну енергію за допомогою генератора.
Потім електрична енергія подається на двигун, який перетворює її назад в механічну енергію для приводу колеса, таким чином спрощуючи обслуговування і зменшуючи механічну складність.
Універсальні моделі
Hopper пропонує дві версії свого транспортного засобу для задоволення різних потреб.
- Пасажирська модель містить друге сидіння позаду водія, що ідеально підходить для перевезення додаткового пасажира.
- Також є така собі вантажна версія, у якій замінено заднє сидіння на 300-літровий вантажний відсік, що замикається. Це робить транспорт ідеальним для перевезення вантажів.
Обидві моделі витримують максимальну загальну вагу пасажира та вантажу 160 кг і важать приблизно 120 кг.
Hopper / Hopper Mobility
Багатофункціональний дизайн
Hopper оснащений цілою низкою практичних функцій, розроблених для зручності та безпеки. До них належать:
- комплексна система освітлення з двома фарами потужністю 550 люмен;
- сенсорний центр управління, інтегрований в кермо;
- пристрій для обігріву лобового скла;
- стоянкове гальмо;
- система безпеки з блокуванням коліс.
Крім того, у транспортному засобі є два USB-порти для зарядження мобільних пристроїв, і компанія розробляє бічні кришки для захисту автомобіля.
Дивіться також Науковці розробили інноваційну батарею, яка зберігає 80% ємності після 8000 циклів перезаряджання
Завдяки фінансуванню Європейського Союзу було побудовано та розповсюджено близько 30 Hopper для тестування користувачами та збору відгуків у реальних умовах. Ці відгуки допомогли вдосконалити дизайн першої комерційної версії, яка нині доступна для попереднього замовлення в Німеччині за ціною 13 500 євро.
Виробництво цієї першої серії планується розпочати пізніше цього року, а в найближчому майбутньому – розширити доступ до неї в інших країнах.