Для чого потрібен Neuralink

Революційний імплантат має на меті забезпечити зв'язок між людським мозком і комп'ютером, пропонуючи потенційні рішення для людей з важкими руховими дисфункціями та іншими захворюваннями, інформує 24 Канал. Також чип пропонує розширення функціонала, що дозволить людині віддалено керувати компютером, але про це згодом.

До теми За що американське міністерство оштрафувало компанію Ілона Маска Neuralink

Основною метою є розробка індивідуального інтерфейсу, який дозволить пацієнтам ефективно контролювати біонічні протези або екзоскелети, потенційно відновлюючи мобільність для тих, хто не може самостійно рухати кінцівками.

Ілон Маск, генеральний директор Neuralink, підтвердив прогрес у нещодавньому пості в соцмережі X, заявивши, що перший пацієнт, який отримав імплантат Neuralink, перебуває на шляху до одужання.

Імплантат, невеликий циліндричний пристрій, розміщений в отворі черепа і з'єднаний з мозком за допомогою тонких електродів, показав багатообіцяючі результати, реєструючи активність нейронів пацієнта.

Ілон Маск та чип Neuralink
Ілон Маск тримає чип Neuralink / Скриншот 24 Каналу з презентації Neuralink

Розширення людських можливостей

Передбачається, що імплантат, який отримав назву Telepathy (Телепатія), дозволить людям керувати різними пристроями, включаючи смартфони і комп'ютери, за допомогою сили думки. Маск наголосив на потенційних перевагах взаємодії мозку і нервової системи для людей з важкими формами інвалідності, навівши приклад відомого фізика Стівена Гокінга, який спілкується швидше, ніж кваліфікована друкарка або аукціоніст.

  • Шлях Neuralink до випробувань на людях почався з успішного тестування на піддослідних мавпах, де сигнали мозку використовувалися для управління об'єктами в комп'ютерних іграх.
  • Попри затримки з отриманням дозволу на випробування на людях, компанія вдосконалила свою технологію. Електроди, що вводяться в кору головного мозку на глибину менш як 2 міліметри, перевершують конкуруючі рішення за глибиною проникнення.

Читайте на сайті Створено термодинамічний комп'ютер, який потрібно нагріти й охолодити для ефективних розрахунків

Хоча перші результати є обнадійливими, очікується, що клінічні випробування триватимуть приблизно шість місяців, включаючи спостереження за першою групою з п'яти або десяти пацієнтів. У разі успіху Neuralink планує розширити свої дослідження. Однак наукові консультанти припускають, що на отримання дозволу на масове використання мозкових імплантатів можуть піти роки.