Дніпровський етап хакатону, вже всьоме організований громадською організацією "Асоціація Ноосфера", заснованою Максом Поляковим, зібрав різноманітну групу учасників, серед яких були студенти, науковці, програмісти, інженери та навіть школярі, інформує 24 Канал.

А тим часом Космічний телескоп імені Джеймса Вебба виявив кристали кварцу в атмосфері екзопланети

Як проходив хакатон

Протягом інтенсивного 48-годинного заходу учасники об'єдналися в команди для вирішення практичних завдань та підготовки презентацій для суддівської колегії. Міжнародний колорит заходу був очевидним, адже учасники походили з різних міст України, а також з Греції, Литви та Норвегії. Досвідчені ментори були поруч, щоб надати командам рекомендації та підтримку.

Загалом на хакатоні було представлено 37 унікальних проєктів, які демонстрували інноваційні рішення учасників для вирішення проблем, пов'язаних з космосом. Переможцями цьогорічного NASA Space Apps Challenge Dnipro стали

  1. Команда Einstein's sect з КПІ ім. Ігоря Сікорського, яка розробила нейронну мережу, здатну прогнозувати планетарний індекс (PI) на основі даних про сонячний вітер у реальному часі.
  2. Titans2.0 з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, які розробили настільну гру про виживання на Титані, одному з супутників Сатурна. Основна мета гри – вижити з обмеженими ресурсами та зрештою досягти успішної колонізації планети.
  3. Науково-дослідний інститут комп'ютерних наук КПІ ім. Ігоря Сікорського створив цифровий 3D глобус Місяця, який відображає сейсмічні дані.

Хакатон
Учасники хактону за роботою / Фото "Асоціація Ноосфера"

Крім того, до хакатону долучилася міжнародна команда, що складалася з українців та експертів з Греції та Естонії. Ці експерти, які представляли такі установи, як Національна обсерваторія Афін, Тартуський університет та Університет Арістотеля в Салоніках, взяли участь не для того, щоб змагатися, а для того, щоб продемонструвати свої проекти та отримати цінний зворотній зв'язок та експертизу від журі.

До складу журі увійшли авторитетні представники космічної галузі, зокрема:

  • Олексій Кулик, кандидат технічних наук, керівник Noosphere Engineering School компанії Space Labs;
  • Сергій Веретюк, керівник Noosphere Engineering School, кандидат технічних наук;
  • Євген Яковлєв, генеральний директор Dragonfly Aerospace;
  • Віра Петрик, директор з маркетингу компанії EOS Data Analytics, глобального постачальника послуг з аналізу супутникових зображень на основі штучного інтелекту.

Попри онлайн-формат заходу, студенти та ментори з лабораторій Noosphere Engineering School з усієї України зібралися на різних локаціях, щоб разом працювати над проектами.

Дивіться також Зонд NASA "Психея" розпочав свою подорож до загадкового астероїда

Варто зазначити, що NASA Space Apps Challenge Dnipro був частиною Тижня космосу, організованого громадською організацією "Асоціація Ноосфера". У рамках цього тижневого заходу відбулися різноманітні заходи, зокрема лекція Конора Ніксона, вченого-планетолога та керівника Лабораторії планетарних систем Центру космічних польотів ім. Годдарда NASA.

Лекція зібрала натовп із 70 слухачів у дніпровському планетарії "Ноосфера", а ще 200 учасників приєдналися до неї онлайн.