Екзаменатори відзначили низький рівень знань ШІ, однак достатній для отримання граничного прохідного балу. Зокрема, викладачі звернули увагу на здатність аргументовано відстоювати свою точку зору. У цьому, кажуть дослідники, Claude на голову перевершує популярний ChatGPT – хоча і поступається йому за іншими параметрами.

Цікаво Штучний інтелект уперше виступить адвокатом на судовому засіданні

Деталі

За словами професора Алекса Табаррока з Університету Джорджа Мейсона у Вірджинії, штучний інтелект, який отримав фінансування від засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда (зараз перебуває під слідством через імовірне шахрайство), складав іспит з права та економіки університетського рівня. При цьому деякі відповіді його були "кращими, ніж багато людських".

Табаррок зазначив, що у відповіді були деякі недоліки, зокрема те, що вона була "в основному думкою". В ідеалі вона повинна була містити більше "економічної аргументації".

Що відомо про Claude

  • Claude розроблений дослідницькою компанією Anthropic, яка займається питаннями безпеки штучного інтелекту. У травні 2022 року компанія залучила 580 мільйонів доларів фінансування від інвесторів.
  • На відміну від деяких конкурентів, цей ШІ не оперує поняттями "хороше", "погане" і "заборонене", він просто використовує весь набір доступних даних.
  • Навчені за "безпечними схемами" ШІ уникають спілкування на спірні теми, через що стають зручними для широкого застосування, але непотрібними під час розв'язання критичних і спірних завдань. Claude, навпаки, готовий сформулювати свою думку практично з будь-якої теми, але водночас запросто може відмовитися спілкуватися, якщо вважатиме запит безглуздим або провокаційним.
  • Claude більше схожий на штучну особистість, тоді як ChatGPT є типовим інтелектуальним інструментом.