Неймовірна чутливість космічної обсерваторії "Габбл" до видимого спектра дає змогу вловлювати дуже слабкі фотони. Досі астрономи фільтрували будь-які фонові джерела фотонів, прагнучи зібрати більше інформації про спостережувані об'єкти.

Не пропустіть Новий сайт імітує падіння астероїда й показує наслідки – перевірили на Москві

Але дехто з них задумався: а що, як викинути із зображень "Габбла" зірки, комети, планети та інше розсіяне світло від малих і великих астероїдів у Сонячній системі? Так народилася програма SKYSURF з оцінки фонового світіння в нашій системі.

Що побачили науковці

Аналіз допоміг зробити відкриття – до сфери радіусом приблизно 4,8 мільярда кілометрів небо саме по собі рівномірно світиться з інтенсивністю, сумарно приблизно рівною силі світіння десяти світлячків. Це означає, що у Сонячній системі є якась структура, яка випромінює, але, швидше, розсіює світло від Сонця. І йдеться саме про структуру, оскільки цей об'єкт або хмара світиться рівномірно в усіх напрямках.

Можна припустити, що світіння міжпланетного простору всередині системи викликає розпад комет на пил і гази. Але в цьому зв'язку було зроблено ще одне відкриття. Зонд NASA "Нові горизонти" (New Horizons) провів вимірювання фонового світіння в нашій системі далеко за планетами і поясом астероїдів, а саме на відстані від 6,4 до 8 мільярда кілометрів від Сонця, і теж виявив слабке фонове світіння, природу якого вчені поки не можуть довести.

Читайте на сайті Залишки китайської ракети утворили хмару космічного сміття на орбіті

Нова загадка для вчених

Поки астрономи сходяться на тому, що природа внутрішнього фонового світіння і зовнішнього може відрізнятися. Як справи йдуть насправді, ще належить з'ясувати. Програма SKYSURF тільки позначила проблему, а вирішувати її доведеться в нових експериментах.