Судячи з інформації на сайті Wist, процес здається відносно простим: користувачі можуть використовувати додаток, щоб перетворити звичайне відео, зняте смартфоном, на 3D-репрезентацію, а потім відтворити її на місці в гарнітурі віртуальної реальності. Також її можна буде подивитись і на смартфоні чи планшеті, навівши камеру на потрібне місце.

Цікаво Samsung, Google та Qualcomm разом створять платформу змішаної реальності

Що відомо

Під час зйомки ми зберігаємо колір, глибину, положення пристрою, аудіо та інформацію про сцену. Глибина фіксується за допомогою датчиків LiDAR на iPhone та iPad моделі Pro,
– пояснює співзасновник Wist Ендрю МакХ'ю.

Хоча концепція, безперечно, є високотехнологічною, багатьох людей, як виявилося, відлякує ідея відтворення записаних спогадів.

  • Як зазначили багато користувачів Твітера, демонстраційна версія моторошно нагадує ранній епізод "Чорного дзеркала" під назвою "Вся історія тебе", в якому закоханий чоловік відтворює нещодавні спогади про звану вечерю, зняті з його постійно ввімкненого мозкового імплантату, намагаючись з'ясувати, чи не зраджує йому дружина.
  • Інший користувач вказав на сентиментальну сцену з фільму "Особлива думка" 2002 року, знятого за мотивами однойменного роману Філіпа Діка, в якій головний герой відтворює спогад про гру своєї дитини, доповнений такими ж розпливчастими візуальними слідами, які можна побачити в демонстраційній версії Wist.

Дивлячись на ролики компанії, які вона публікує сама або ретвітить на свою сторінку, стає ясно, що роботи ще багато, адже на фінальних результатах занадто багато помилок, шумів, сторонніх об'єктів, хоча технологія розробляється вже кілька років.

На відміну від науково-фантастичних прикладів, з якими порівнювали розробку каліфорнійського стартапу, користувачі віртуальної реальності Wist, принаймні, контролюють спогади, які вони записують, а це має велике значення.

Коли технологія може з'явитися на світ, поки неясно, як і її ціна.